4 powody, dla których warto robić depilację laserową

Depilacja laserowa to jedna z popularnych metod usuwania włosków na ciele. Pod względem skuteczności jest znacznie lepsza, niż tradycyjne golenie czy depilacja woskiem. To nie jedyna zaleta tego zabiegu. Dlaczego warto korzystać z depilacji laserowej?

1. Depilacja laserowa to długotrwałe rezultaty

Usuwanie włosków tradycyjnymi metodami wiąże się z koniecznością częstego golenia. Owłosienie powraca już po kilku dniach, dlatego by utrzymać wygląd “bez skaz” należy golić się przynajmniej raz lub dwa razy na tydzień. Jest to kłopotliwe szczególnie dla osób, które cierpią na stały brak czasu – nie zawsze możemy wygospodarować godzinę dla siebie i dla swojego ciała. To właśnie największa zaleta depilacji laserowej – pełna seria zabiegów gwarantuje osłabienie włosów i spowolnienie ich odrastania. Zdarza się, że konieczność depilacji może pojawić się rzadziej lub w ogóle.

2. Depilacja laserowa zwalcza owłosienie z każdego miejsca na ciele

Tradycyjne golenie włosów na całym ciele wymaga dużego skupienia i ostrożności. Inaczej golimy nogi, inaczej ręce, a jeszcze inaczej wąsik pod nosem. Wraz z regularnym usuwaniem włosków stają się one coraz mocniejsze i ciemniejsze. Depilacja laserowa działa zupełnie odwrotnie, a dodatkowo jest skuteczna na każdym obszarze ciała. Możemy wykonać ją na ramionach, pachach, na klatce piersiowej, strefie bikini, na nogach oraz na twarzy. Niezależnie od przypadku, depilacja jest bezpieczna i nie pozostawia mankamentów na skórze.

Zobacz również:  Popraw napięcie skóry twarzy – wypróbuj bezkonkurencyjny zabieg HIFU!

3. Depilacja laserowa to najwygodniejsza metoda usuwania włosków

Depilacja laserowa to w pełni komfortowy zabieg. Jest bezbolesny i nie wymaga od pacjenta żadnych czynności. Co więcej, trwa bardzo krótko – czasem wizyta mieści się między 15 minutami, a godziną. Po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych czynności, pamiętając jedynie o właściwej pielęgnacji skóry. Po jednej wizycie klienci nie muszą martwić się o odrastające włoski, bo najzwyczajniej w świecie ich nie ma.

4. Nogi bez zadrapań i krostek po goleniu

Tradycyjne metody golenia sprawiają, że nogi wyglądają mniej estetycznie. Tępa lub niesterylna maszynka może pozostawić na skórze czerwone i swędzące krostki. Chociaż skutkom ubocznym można zapobiec, z braku czasu nie zawsze odpowiednio przygotowujemy skórę pod usuwanie włosów. Co więcej, częste golenie podrażnia naskórek, szczególnie ten nadmiernie suchy, np. przez opakanie. W związku z tym golenie bywa problematyczne w ciepłych sezonach. Depilacja laserowa wyklucza wszelkie reakcje uczuleniowe lub podrażnieniowe. Laser nie jest inwazyjny, tak więc po wizycie w klinice możemy zapomnieć o ranach i krostach.

Jeśli zastanawiasz się nad depilacją laserową, zasięgnij opinii specjalistów. Wellclinic to jedna z klinik medycyny estetycznej specjalizująca się w laseroterapii. Umów się na konsultacje i sprawdź, jak wygląda zabieg depilacji laserowej.

[Total: 1 Average: 5]