Jak poprawić kondycję włosów po licznych zabiegach koloryzacyjnych?

Wiele kobiet farbuje włosy czy też poddaje je rozjaśnianiu. Niestety poprzez brak właściwiej pielęgnacji bądź też po prostu błędy fryzjera kondycja włosów nie jest najlepsza. Na szczęście są sposoby, by to zmienić. Dziś podpowiemy Wam jak naprawić uszkodzenia i odnowić strukturę włosów.

Kwas hialuronowy na włosy – skuteczne nawilżenie i odżywienie

Włosy po intensywnej koloryzacji często są matowe i przesuszone. Dlatego też wymagają szczególnego nawilżenia. Doskonale sprawdzi się kwas hialuronowy na włosy. Prawda jest taka, że większości osób kwas hialuronowy kojarzy się z wypełnieniem zmarszczek, ale działa on skutecznie także na włosy. Uzupełnia ubytki w łodydze włosa, do tego działa regenerująco. Włosy stają się gładkie i elastyczne. Zyskują jeszcze blask. Oczywiście ma on silne działanie nawilżające. Przenika w głąb włosa nawilżając go. Łagodzi do tego podrażnienia skóry głowy czy jej przesuszenie. Zatem można powiedzieć, że kosmetyki z kwasem hialuronowym są absolutnym must have. Możecie tutaj postawić na maseczki czy też odżywki. Polecamy także szampony.

Regularne olejowanie włosów jest ważne

Zapewne słyszeliście o tym jak ważne jest olejowanie włosów. Jednak, aby przynosiło ono odpowiednie efekty trzeba je właściwie wykonać, co rzecz jasna nie jest wcale trudne. Zacznijmy może od tego, że na bardzo suche włosy możecie użyć oleju kokosowego, który ma stosunkowo gęstą konsystencję, a to oznacza, że nie będzie tak szybko spływał. Na pewno olej kokosowy należy do grupy olejów otulających. Poza silnymi właściwościami nawilżającymi chroni włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zmniejsza ich tendencję do puszenia się. Możecie nim smarować nawet skórę głowy, by złagodzić jej przesuszenie czy też podrażnienie. Olejowanie włosów najlepiej wykonywać raz czy dwa razy w tygodniu. Ale musicie wiedzieć, że olej należy nakładać tylko i wyłącznie na włosy czyste. Nie mogą być przetłuszczające się, bo wtedy problem jeszcze się nasili. Najlepiej więc umyć włosy, a następnie nałożyć odżywkę. Po wysuszeniu włosów dopiero nakładamy olej. Warto dla lepszego efektu nałożyć na włosy folię bądź czepek. Olejowanie możecie wykonywać wieczorem, a olej zmywać dopiero rano. Oczywiście po spłukaniu oleju trzeba umyć włosy i nałożyć odżywkę.

Zobacz również:  Jak zrobić makijaż dzienny krok po kroku?

Kosmetyki z ceramidami – odzyskaj blask i piękno włosów

Warto wybierać kosmetyk do włosów, które mają dobry skład. Na pewno można postawić na takie, które mają dużą zawartość ceramidów. Tutaj musicie wiedzieć, że ceramidy to grupa lipidów, które naturalnie występują w strukturze włosów. Można je uzupełniać, stosując właśnie wartościowe kosmetyki. Otóż ceramidy działają niczym cement. Wypełniają przestrzenie międzykomórkowe. Uszczelniają rogowe płytki włosów, dzięki temu przylegają one lepiej do łodygi i mniej się puszą Rzeczywiście wykazują skuteczne działanie regenerujące, ale i nawilżające. Włosy stają się gładkie i dobrze odżywione. Kondycja szybko się poprawia. Już po kilkukrotnym umyciu włosów choćby szamponem z ceramidami zauważycie różnicę. Włosy będą łatwiej się rozczesywać, a przy tym nie będą się już tak plątać.

Odpowiednia pielęgnacja włosów sprawi, że odzyskają one blask i znowu będą zachwycać. Kluczem do sukcesu jest nawilżenie. Jednocześnie, aby pielęgnacja była skuteczna trzeba wykonywać ją regularnie, czyli codziennie.

[Total: 1 Average: 5]