Jak zadbać o młody wygląd skóry?

Większość z nas chciałaby zatrzymać proces starzenia się skóry, tak żeby zawsze wglądała ona młodo i zdrowo. Niestety takie rozwiązanie nie jest możliwe. Można natomiast spowolnić ten proces i stosując się do kilku zasad, zadbać o to, aby nasza skóra wyglądała naprawdę dobrze przez długi czas.

Pierwsze zalecenie dotyczy snu. Musimy zadbać o prawidłowy sen – przede wszystkim o jego regularność oraz wystarczającą długość (standardowo chodzi o nie mniej niż 7 godzin snu, ale każdy organizm ma swoje indywidualne wymagania).

Jak już się wyśpimy to pora wstać z łóżka i trochę się poruszać. Nasza skóra będzie nam wdzięczna jeśli wzmożona aktywność fizyczna stanie się naszym zwyczajem. Ruch i gimnastyka zwiększają przepływ krwi w skórze, dzięki czemu jest ona dobrze dotleniona.

Na zachowanie młodego wyglądu skóry ma także wpływ to co jemy i pijemy. Jeśli chodzi o picie, to kluczowe jest dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości wody. Standardowo są to minimalnie 2 litry wody (mniej więcej, ponieważ ta ilość może się nieco różnić w niektórych przypadkach). Z kolei w kontekście jedzenia – kluczowa jest zdrowa zbilansowana dieta, pełna warzyw i owoców.

Zobacz również:  Ocet jabłkowy na pieprzyki

Musimy też oczywiście zadbać bezpośrednio o stan naszej skóry. Stosujmy kosmetyki dostosowane do rodzaju oraz potrzeb naszej skóry, Zadbajmy o jej prawidłowe oczyszczanie oraz utrzymanie elastyczności i odpowiedniego poziomu wilgotności. Zwróćmy też uwagę na ochronę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Pamiętajmy o stosowaniu kremów z filtrem przez cały rok, by zapewnić skuteczną ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB. Powinniśmy też zaniechać wizyt w solariach.

Starajmy się również unikać stresu. Stres wpływa zresztą negatywnie nie tylko na naszą skórę, więc zdecydowanie warto pracować nad sposobami radzenia sobie z nim.

Dobro naszej skóry możemy też powierzyć w ręce specjalistów. Warto udać się do kliniki urody i korzystając z wiedzy kosmetologów, dobrać odpowiednie zabiegi, które skutecznie pomogą nam w jak najdłuższym zatrzymaniu młodego wyglądu.

Artykuł został opracowany razem z kliniką urody Beauty Duty z Warszawy.

[Total: 2 Average: 5]