5 kroków, które warto wykonać przed pierwszym tatuażem

Co trzeba wiedzieć przed zrobieniem pierwszego tatuażu? Dla osób, które nigdy nie były w salonie tatuażu, jest to duże przeżycie i stres. Niektórzy boją się bólu, a potem czasu gojenia. Jak przygotować się do pierwszej wizyty, by wszystko przebiegło bez zakłóceń? Przede wszystkim, decyzja o tatuażu powinna być przemyślana. Każdy ma inne podejście do swojego ciała, dlatego tatuaże to kwestia indywidualna. Jeśli jesteś pewny lub pewna wzoru, który wybierasz, dowiedz się, jak odpowiednio przygotować się do pierwszego tatuażu.

1. Przed zrobieniem tatuażu lepiej się nie opalać

Jeśli lubisz się opalać, a wizyta w studiu tatuażu jest zarezerwowana na ciepłe miesiące, zrezygnuj z opalania. Świeża opalenizna to nic innego, jak uszkodzona skóra. Światło słoneczne sprawia, że skóra staje się nadwrażliwa i podatna na dalsze uszkodzenia. Wówczas tatuowanie jej zabronione. Świadomi tatuatorzy odmawiają dziarania na opalonej skórze,  bo może to być niebezpieczne i bolesne, a także ryzykowne dla widoczności tatuaży kolorowych.

2. Alkohol i i leki, czyli lista rzeczy, których nie spożywamy przed tatuażem

Lista zaleceń nie jest długa, ale warto potraktować ją sumiennie. Na dwa dni przed sesją powinniśmy zrezygnować z picia alkoholu i przyjmowania innych używek (a w tym kawy czy napojów energetyzujących). Dlaczego? Składniki zawarte w tego rodzaju produktach rozrzedzają krew, co utrudnia gojenie się ran. Jeśli na stałe przyjmujesz leki rozrzedzające krew – porozmawiaj z lekarzem, czy możesz je na jakiś czas odstawić. Tak samo na krew działają preparaty przeciwbólowe.

3. Nawilżanie skóry przed zrobieniem tatuażu

Tatuaż będzie wyglądał najlepiej wówczas gdy nasza skóra będzie odpowiednio nawilżona. By to osiągnąć, wystarczy przez kilka dni pielęgnować ją balsamami. Intensywne nawilżanie skóry powinniśmy zacząć około tygodnia przez sesją tatuatorską. Skórę można nawilżać także od wewnątrz – regularne picie wody korzystnie wpływa nie tylko na naszą cerę, ale także skórę na całym ciele.

4. Depilacja skóry przed tatuażem

Tatuaż na nogach czy w owłosionych miejscach wymaga depilacji. Nie warto jednak dokonywać jej samodzielnie, szczególnie tuż przed wizytą w studiu tatuażu. Depilacja maszynką, plastrami czy depilatorem może naruszyć ciągłość skóry. Skaleczenia, zadrapania, ranki – jednym słowem uszkodzenia skóry są przeszkodą do wykonania tatuażu – jeśli nie masz pewności, czy uda ci się zrobić to bezpiecznie — zrezygnuj z depilacji. Osoba wykonująca tatuaż zrobi to za ciebie przed przystąpieniem do tatuowania.

5. Studio Tatuażu – przyjdź wypoczęty !

Przed wizytą w salonie tatuażu warto się… wyspać i zjeść porządny posiłek. Człowiek niewyspany i głodny silniej odczuwa ból, a tatuowanie w newralgicznych miejscach może boleć. Warto zadbać o to, by być maksymalnie wypoczętym, rozluźnionym, tak, aby w czasie tatuowania nic ci nie przeszkadzało. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości – pytaj  profesjonalistów! Kadra WarsawInk zawsze służy wsparciem, dlatego przed tatuażem możesz przyjść na konsultacje do studia. Więcej o metodach tatuowania znajdziesz na stronie internetowej Warsaw Ink.