Na jakie cechy zwracać uwagę w wyborze partnera?

Jeśli jesteś na etapie szukania partnera/partnerki do związku, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się w nim o tym, na co zwracać uwagę podczas randkowania, co ułatwi Ci wybór idealnej osoby do związku.

Randkowania wcale nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać, jeśli naszym celem jest znalezienie partnera do związku. O ile znalezienie kogoś z kim spędzimy noc czy weekend nie jest trudne, tak poznanie osoby, z którą chcemy stworzyć relację nie należy do najprostszych. W świecie aplikacji randkowych większość osób właśnie tam szuka miłości, dlatego też my również powinniśmy założyć konta na kilku portalach, co zwiększa nasze szanse. Niemniej jednak aplikacja randkowa jest dopiero pierwszym krokiem w poznawaniu drugiej połówki, gdyż kluczowe jest spotkanie. W końcu w internecie każdy z nas może kreować się na kogoś innego, dlatego też dopiero na pierwszej randce tak naprawdę poznamy drugą osobę.

Na jakie cechy zwracać uwagę w wyborze partnera? 

Przede wszystkim musimy unikać czerwonych flag, które powinny być dla nas sygnałem, że dana osoba nie nadaje się do związku. Najpopularniejsze red flagi to chociażby osobowość narcystyczna, ciągłe narzekanie, zapominanie portfela na randki, odwoływanie spotkań w ostatniej chwili, mówienie o sobie, potrzeba atencji, i wiele innych. Niektóre sygnały ostrzegawcze są uniwersalne, jednak wiele zależy od nas, gdyż to my decydujemy czego oczekujemy od partnera czy partnerki. Pamiętajmy, że związek powinny tworzyć dwie zdrowe i dojrzałe emocjonalnie osoby, które mają wzajemnie się wspierać. Z kolei wspólnie spędzany czas powinien przynosić nam radość, dlatego też zwracajmy na to uwagę. Wiele osób szuka drugiej połówki w nadziei, że to pomoże uporać się z problemami, jednak tak się nie stanie. Każdy sam musi uporać się ze swoimi problemami np. poprzez terapię u specjalisty, a partner może jedynie nas wspierać. Związek nie jest lekarstwem na wszystkie problemy, a obarczanie nimi partnera może doprowadzić do rozpadu związku.

Udając się na randkę zwróćmy uwagę na to czy druga osoba naprawdę chce nas poznać, czy przyszła tylko po to, aby wyżalić się na swoich byłych i opowiedzieć nam historię swojego życia. Niestety wiele osób randkuje zbyt wcześnie po rozstaniu, przez co nie są w stanie w stu procentach zaangażować się w nową relację. Jeśli ktoś mówi tylko o sobie, przerywa nam i nie jest zainteresowany tym co mu mówimy, warto zakończyć spotkanie, gdyż raczej nic z tego nie będzie. Taka osoba może mieć osobowość narcystyczną bądź wciąż nie przepracowała traumy związanej z rozpadem poprzedniego związku. Kolejną kwestią jest to, że ktoś mówi zbyt dużo, co może być spowodowane stresem, dlatego też warto dać takiej osobie szansę na drugie spotkanie. Jednak zwróćmy uwagę na to czy nie zmyśla historii na swój temat. Wystarczy zadawać pytania dotyczące tego co mówi. W końcu nie chcemy spotykać się z kimś, kto już na pierwszej randce wymyśla historię na swój temat, gdyż nie będziemy mieć zaufania do takiej osoby. A brak zaufania to prosta droga do rozpadu związku.

Na pierwszym spotkaniu warto zapytać o to czy dana osoba jest singlem, gdyż wiele osób będących w związku szuka rozrywki. Jeśli zależy nam na stworzeniu trwałej relacji musimy zwracać uwagę na to czy ktoś również tego chce. Jeśli będąc z nami na randce dana osoba pisze z innymi ludźmi z aplikacji randkowych, to może być sygnał, że raczej nie stworzymy z nią trwałej relacji. Podczas randki powinniśmy być skupieni na sobie, a jeśli ktoś ciągle zerka w telefon, pisze z kimś, wychodzi zadzwonić czy po prostu nie interesuje się nami, nie warto angażować się w tą relację. Jedynie stracimy czas, który moglibyśmy wykorzystać na poznanie kogoś lepszego.

Udając się na randkę zwróćmy uwagę na to czy dana osoba jest zainteresowana tym co mówimy i dopytuje o szczegóły, jednak nie możemy siedzieć biernie. W końcu brak zaangażowania z naszej strony zostanie negatywnie odebrany. Zwracajmy uwagę na wszystkie aspekty randki, czyli np. sposób w jaki ktoś na nas patrzy, czy faktycznie nas słucha, czy utrzymuje kontakt wzrokowy itp. Na tej podstawie będziemy widzieć czy ktoś faktycznie jest zainteresowany poznaniem nas. Pamiętajmy, że proponowanie seksu na pierwszej randce może się pojawić, jednak nie powinno to przekreślać szans potencjalnego partnera. Każdy z nas jest inny, a seks jest ważnym elementem w związku. Dlatego też nie ma się co dziwić, że niektórzy chcą sprawdzić umiejętności partnera zanim zaangażują się w relację. Niemniej jednak warto poczekać z seksem przynajmniej do drugiego czy trzeciego spotkania. W końcu szukając partnera do związku nie chcemy iść z nim do łóżka już na początku relacji, gdyż najpierw wypadałoby go poznać. Jeśli ktoś będzie naciskał, może być to dla nas sygnał, że zależy mu jedynie na seksie, a nie na stworzeniu relacji.

Warto również zwrócić uwagę na wygląd drugiej osoby, gdyż jest to ważny aspekt. Oczywiście nie chodzi tutaj o to, aby z góry odrzucać brzydkie osoby, gdyż nie mamy wpływu na nasz wygląd. Niemniej jednak jeśli ćwiczymy, zdrowo się odżywiamy i dobrze wyglądamy, możemy oczekiwać tego samego od naszego partnera. W końcu będziemy mogli wspólnie przyrządzać zdrowe posiłki czy chodzić na siłownię. Niemniej jednak warto dać szansę osobom, które nie wpisują się w kanon naszego piękna, gdyż w ten sposób możemy poznać wyjątkowych ludzi. Bowiem często te idealne osoby nie nadają się do tworzenia związku, co wychodzi już na pierwszym spotkaniu.

źródło: https://anonserek.pl/