Najlepsze kosmetyki do włosów: Sekrety zdrowej i pięknej fryzury

Jak wybierać tylko te najlepsze i najzdrowsze kosmetyki do włosów, które zachwycą szybkimi efektami? Sekrety zdrowej i pięknej fryzury nie są trudne do odkrycia, przy wyborze produktów w sklepie wystarczy kierować się kilkoma ważnymi kwestiami, przyzwyczaić do dobrych nawyków oraz wybierać tylko wysokiej jakości produkty, np. kosmetyki Kerastase. Oto szczegółowe wskazówki.

Pielęgnacja włosów zaczyna się od nawyków

Pielęgnacja włosów kojarzy się z kosmetykami, używanymi każdego dnia w łazience, by przywrócić włosom blask. Nie da się ukryć, dobre produkty są niezbędne, jednak równie ważne są nawyki i świadomość, co szkodzi włosom. Podstawą pielęgnacyjną jest oczyszczanie – należy myć głowę tak często, jak tego potrzebuje. Zazwyczaj następuje to, co drugi lub trzeci dzień.

Kolejna kwestia to codzienna suplementacja. Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się to coś mało wspólnego z włosami, zarówno zdrowa dieta, jak i witaminy powinny być codziennością osoby troszczącej się o włosy. Ważne są szczególnie witaminy z grupy B, A, cynk, miedź oraz krzem. Dlatego w diecie warto zadbać o kasze, marchew, paprykę, pomidory i warzywa strączkowe. Przydatne mogą okazać się także wyciągi z pokrzywy czy skrzypu. Niektórzy polecają także picie drożdży. To, co oferuje natura, jest ważnym elementem codziennej pielęgnacji, należy o tym pamiętać!

Zdrowe włosy muszą być odpowiednio szczotkowane

Co równie ważne, włosy wymagają delikatnego szczotkowania, szkodzi im ciągnięcie, szarpanie, splatanie – zbyt mocne oraz spinanie za pomocą ostrych spinek. Ponadto nie można zbyt mocno do skóry przykładać suszarki do włosów. Gorące powietrze źle działa na strukturę włosa i powoduje jego łamliwość.

Umiarkowanie stylizowanie włosów powinno być zachowane także w używaniu lakierów, rozjaśnianiu, farbowaniu czy prostowaniu. Każdy taki zabieg jest dla włosów czymś zupełnie nowym i nienaturalnym – dlatego mogą źle reagować i ulegać zniszczeniu.

Dobór odpowiednich kosmetyków jest bardzo ważny

Kolejną istotną kwestią są odpowiednie kosmetyki. Niezależnie od tego, czy zachowa się najlepsze nawyki, produkty do pielęgnacji muszą być dostosowane do włosa i wyróżniać się dobrym składem.

Dobrą propozycją są m.in. kosmetyki Kerastase, które idealnie nadają się do włosów – nawet tych suchych i zniszczonych, które potrzebują odzyskać pierwotną witalność oraz blask. To dlatego, że zawierają roślinne proteiny, będące najlepszymi i najważniejszymi składnikami dla osób, chcących cieszyć się pięknymi włosami.

Składniki wykonane z kukurydzy, pszenicy i ziaren soi działają jak odżywczy suplement, który nawilża przesuszone włosy. Inne składniki, równie ważne dla włosów, które mają zachwycać swoim blaskiem przez długi czas, to witamina B, niacynamid, a także kwasy tłuszczowe mające na celu wzmocnić włókno włosa.

Produkty tej marki pomogą także do naprawy i zespolenia rozdwojonych końcówek, skutecznie hamując proces rozwarstwiania się włosa. To dzięki przetestowanej, sprawdzonej i popularnej mieszance witamin i olejków, która pozwala na uzupełnienie lipidów, potrzebnych uszkodzonym włosom. Mając to na uwadze, można być pewnym, że kosmetyki Kerastase sprawdzą się w kosmetyczce każdej włosomaniaczki.