Krople żołądkowe na włosy – czy to działa?

krople żołądkowe na zdrowe włosy

Brzmi to dziwnie, ale jednak to połączenie jest możliwe. Krople żołądkowe na włosy, a konkretnie na ich wypadanie. Czy to ma szansę się udać? Czy każde krople będą skuteczne? Sprawdzamy na podstawie Waszych doświadczeń.

Krople żołądkowe na włosy – jak to działa?

Krople żołądkowe dobrej jakości mają w swoim składzie mieszanki ziół. A będąc bardziej precyzyjnym – jest to mieszanka ekstraktów ziołowych. Są to zioła, które z powodzeniem można stosować jako wcierki do włosów, ze względu na ich specyficzne właściwości. Ekstrakt to niejako esencja danej substancji, a więc jest to skoncentrowane źródło najlepszych składników produktu.

Wcierki z kropli żołądkowych na włosy powodują bardzo szybkie odżywienie samego włosa oraz jego cebulek. W efekcie poprawiają wzrost włosów i hamują ich wypadanie. Na poziomie cebulek wzmocnienie jest najbardziej intensywne, co wpływa także na jakość samego włosa.

Zioła z kropli żołądkowych mają właściwości przeciwbakteryjne i grzybobójcze. Z tego powodu wcierki z kropli żołądkowych pomogą przy problemach z łupieżem i przetłuszczaniem się włosów.

Jakie krople żołądkowe na włosy wybrać?

Dostępne są w każdej aptece, często także w sklepach zielarskich. Nie zapłacimy za nie więcej niż kilka złotych, a zapas kropli wystarczy nam na kilka do kilkunastu użyć. Dostępne w aptece krople często zawierają alkohol. Taki preparat przyspieszy działanie kropli na włosy, ale może także powodować podrażnienia i wysuszać skórę. Dlatego takie krople nie są polecane dla osób z wrażliwą i suchą skórą głowy.

Nie mniej jednak alkohol w przypadku wcierek może okazać się istotnym składnikiem, który wprowadzi zioła do wnętrza włosa, gdzie będą mogły rozpocząć swoje działanie. Unikajmy jednak stosowania takich preparatów na same końcówki włosów.

Nie wszystkie zioła będą odpowiednie dla włosów, natomiast są takie, które każda skóra głowy polubi:

  • dziurawiec;
  • waleriana;
  • nagietek;
  • mięta pieprzowa;
  • gorzka pomarańcza;
  • bobrek trójlistkowy;
  • arnika;
  • rumianek.

Krople żołądkowe na włosy – jak stosować?

Krople żołądkowe na włosy stosujemy w formie wcierek. To oznacza, że wcieramy je tylko w skórę głowy. Nie ma sensu rozprowadzanie kropli po całej długości włosów, gdyż od cebulki substancje odżywcze i tak zostaną przeniesione do pozostałej części włosa. Tak stosowane wcierki bardzo szybko odżywiają włosy, wzmacniając je i chroniąc przed wypadaniem.

Ze względu na skoncentrowane działanie kropli, przed użyciem należy je odpowiednio przygotować. Najlepiej rozcieńczyć krople z wodą. Rozpoczynamy od proporcji 1:2, to znaczy jedna kropla na dwie krople wody. Z czasem te propozycje mogą się wyrównać, jednak ilość kropli żołądkowych nie powinna być większa, niż ilość wody.

Składniki ziołowe dosyć często uczulają. Ważne jest zatem zrobienie próby uczuleniowej. Jak to zrobić? Najpóźniej 24 godziny przed zastosowaniem wcierki posmaruj niewielką powierzchnie skóry (np. na przedramieniu), nierozcieńczonymi kroplami żołądkowymi. Jeżeli w tym czasie nie pojawi się wysypka, zaczerwienie czy swędzenie skóry w tym miejscu – możesz spokojnie zastosować te krople jako wcierkę.

Aby efekty utrzymały się na długo, warto stosować wcierki regularnie przez około 2 miesiące, z częstotliwością 1-3 razy w tygodniu. Przy okazji użyj np. szczotki do delikatnego masażu skóry głowy, który w tym przypadku zadziała jak piling i wprowadzi składniki odżywcze do wnętrza włosa. Pamiętaj tylko, aby masaży był delikatny – podrażniona skóra może zareagować alergicznie.

Pierwsze efekty mogą być widoczne już po kilku tygodniach, natomiast dwa miesiące to optymalny czas, aby efekty utrzymały się na dłużej. Takie kuracje można stosować niemal przez cały rok, jednak warto robić przerwy w cyklu: kilka tygodni przerwy po około trzech miesiącach stosowania. Dłuższą przerwę warto zrobić latem, kiedy nadmierna ilość słońca wchodzić w reakcję z ziołami.

Krople żołądkowe na włosy to prawdopodobnie najtańsza i najskuteczniejsza forma odżywienia i wzmocnienia włosów. Stosowanie tego typu wcierek będzie odpowiednie dla niemal każdej z nas. Warto używać różnych kropli, aby efekty utrzymały się na długo. Pamiętaj jednak o regularności.