Jak pielęgnować włosy wiosną?

Osłabienie włosów na wiosnę jest skutkiem zimowych uszkodzeń oraz niedoborów. Wiosną oczekujemy, że nasza uroda tak samo jak przyroda, będzie rozkwitała. Stan włosów może jednak wpłynąć negatywnie na nasz wygląd. Sprawdź, jak pielęgnować włosy wiosną, by ograniczyć ich wypadanie i zadbać o ich piękny wygląd.

Dlaczego wiosną włosy są osłabione?

Wiosna, podobnie jak jesień są okresem osłabienia włosów po intensywnym działaniu ekstremalnych warunków pogodowych. W następstwie zniszczeń, spowodowanych noszeniem czapki, wpływem na włosy częstych i wyraźnych zmian temperatur, a także diety, ubogiej w świeże warzywa i owoce, a bogatej w kaloryczne, ciężkostrawne produkty włosy nie posiadają wystarczającego odżywienia i podatne są na wypadanie. Przyczyną ich osłabienia mogą być ponadto zabiegi stylizacyjne z wykorzystaniem wysokich temperatur, przeprowadzane często i bez odpowiedniej termoochrony.

Wypadanie włosów na wiosnę – jak je ograniczyć?

Łamliwe, przesuszone, wyraźnie osłabione pasma po zimie mają tendencję do wypadania, na skutek czego fryzura nie tylko traci blask, ale i objętość. Przerzedzenie włosów na wiosnę jest bardzo niekorzystne przede wszystkim dlatego, że chcemy wyglądać świetnie w lekkich, zwiewnych ubraniach. Nie nosimy czapek, dlatego nasze włosy muszą codziennie wyglądać perfekcyjnie. Jak ograniczyć wypadanie włosów na wiosnę? By wiosną cieszyć się dobrą kondycją włosów koniecznie zadbaj o nie zimą. Przede wszystkim zabezpieczaj je kosmetykami przed wpływem wysokich i bardzo niskich temperatur. Minimalizuj uszkodzenia mechaniczne poprzez dobór odpowiedniej czapki. Nie powinna ona mocno uciskać włosów. Wybierz ochronę głowy, wykonana z naturalnego materiału, zapewniającego cyrkulację powietrza. Ograniczaj stylizację na gorąco. Nawilżaj powietrze w pomieszczeniach i staraj się zachować zdrową dietę.

Jak pielęgnować włosy wiosną?

Wiosna sprzyja pielęgnacji ciała i włosów. Wyczekiwane, cieplejsze i jaśniejsze dni po długiej zimie są doskonałą okazją do dbałości o stan skóry, włosów i paznokci. Po zimie zarówno włosy, jak i skóra wymagają nawilżenia i odżywienia. Przesuszonym włosom po zimie przyda się intensywna regeneracja i odbudowa uszkodzonych pasm. Koniecznie zastosuj delikatne oczyszczanie i regularny peeling skóry głowy. Dodatkowo konieczna będzie intensywna pielęgnacja, związana z odżywieniem i nawilżeniem. Dopasuj ją do typu swoich włosów. Wiosną warto przyciąć końcówki pasm. Regularnie stosuj maskę i odżywki do włosów, zawierające odbudowujące proteiny oraz naturalne oleje (ogranicz je przy włosach niskoporowatych).

W jaki sposób wspomóc odżywienie włosów po zimie?

Kosmetyki, odżywiające i regenerujące strukturę włosów są niezbędnym elementem wiosennej pielęgnacji, jednak dla całkowitej regeneracji ich struktury potrzebna będzie kompleksowe odżywienie organizmu. Na włosy oddziałują witaminy i minerały, których dostarczasz organizmowi w codziennej diecie, dlatego by cieszyć się zdrowymi włosami koniecznie zadbaj o prawidłowe odżywianie oraz dostarczaj organizmowi odpowiedniej dawki aktywności fizycznej. Na wiosnę możesz korzystać z pięknej pogody, wybierając się na rowerowe wycieczki lub regularny jogging. To doskonały sposób by się dotlenić i wymodelować sylwetkę przed latem. Zadbaj o nawodnienie organizmu oraz potrzebna mu regenerację. Staraj się eliminować stres.