Co oznacza pocałunek w czoło?

pocałunek w czoło

Pewnie każdy z nas chociaż raz zastanawiał się co oznaczają pocałunki w różne miejsca, czy w ogóle mają one jakieś znaczenie? Najbardziej zastanawiający jest pocałunek w czoło, co on oznacza i czemu jest tak ważny?

Większości pocałunek w czoło może kojarzyć się z gestem rodzicielskim i trochę tak jest, pocałunek ten jest symbolem troski i chęci zaopiekowania się drugą osobą. Dlatego też jest dla nas tak ważny i każdy czeka na ten właśnie moment. Można nawet powiedzieć, że zbliża    on bardziej niż pocałunek w usta i jest bardziej intymny, ponieważ odczuwamy bardziej złożone, szczere i wiążące uczucia a nie tylko podniecenie. Pocałunek w czoło otwiera w nas uczuciowość a nie tylko fizyczność. Czujemy wtedy więź z drugą osobą i przede wszystkim bezpieczeństwo, wiemy, że możemy polegać na naszym partnerze i że nie ma względem nas złych zamiarów. Można powiedzieć, że pocałunek w czoło jest powiązaniem swoich emocji, jest pocałunkiem duszy.

Jakie plusy i korzyści ma pocałunek w czoło?

Być może wiele osób o tym nie wiedziało ale pocałunek w czoło uwalnia w naszym organizmie endorfiny czyli tak zwane hormony szczęścia. Oznacza to, że nawet nasze ciało daje nam sygnały jak jest to ważne i ile to nam daje, już z fizycznej strony naszego ciała czujemy szczęście    i przynosi nam to dobre emocje, nie wspominają o naszych uczuciach, które rodzą się w trakcie tego też pocałunku.

Jakie osoby dają pocałunki w czoło i co one wtedy oznaczają? 

Jak już wcześniej zawarliśmy pocałunek od partnera jest gestem szczerej i głębokiej miłości, udowodnieniem, że przy naszym partnerze możemy czuć się bezpiecznie, swobodnie, że nie musimy udawać kogoś innego, ponieważ ta osoba i tak nas kocha i chce być z nami bardzo blisko. Jest symbolem złączenia dusz i obietnicy trwania przy drugiej osobie, chronienia jej i opiekowanie się nią. Co jednak jeśli ktoś inny całuje nas w czoło? Przyjaciel, rodzice, rodzina? Co symbolizuje taki pocałunek? Jak już wiadomo pocałunek w czoło jest bardzo intymnym i wiążącym gestem, więc dają go osoby, które są z nami blisko. Pocałunek od przyjaciela symbolizuje uznanie, szanowanie drugiej osoby jak i również akceptowanie jej, nie jest to aż tak silna więź jak z naszym partnerem ale również jesteśmy z tą osobą blisko. Z pocałunkiem w czoło często możemy się też spotkać w przypadku rodziców, dziadków lub innych krewnych z rodziny. Jest to wtedy również głęboki gest uznania, bliskości i powiązania, w przypadku rodziców czy dziadków prawdopodobnie z takim pocałunkiem mamy do czynienia już od małego dziecka. Pokazuje on troskę, obecność drugiej osoby naszym życiu i wsparcie. Wiemy wtedy, że możemy liczyć na pomoc naszych bliskich i nie zostaniemy sami.

Zarówno w sytuacji z naszym partnerem, przyjacielem czy rodziną oznacza on dużą bliskość emocjonalną, dlatego też nie z każdą osobą chcemy wymieniać się takim pocałunkiem, bo może być to niekomfortowe dla którejś ze stron.