Namiętny pocałunek, czyli jak się całować z języczkiem

jak się całować

Całowanie obok przytulenia, czy kontaktu przez dotyk w trakcie trzymania za rękę, jest najbardziej popularną formą okazywania uczuć. W zależności od sytuacji, okoliczności oraz nastroju, zmienia się charakter pocałunku.

Jakie korzyści daje pocałunek?

Pocałunek, oprócz formy wyrażenia uczuć, pozwala parze zbliżyć się do siebie. Wśród korzyści z całowania, wymienić można zarówno te czysto seksualne, ponieważ pocałunek jest idealnym początkiem gry wstępnej, jak i te, niezwiązane z seksem. Wśród tych drugich można wymienić:

  • obniżenie poziomu stresu, dzięki obniżeniu poziomu kortyzolu w organizmie;
  • podwyższenie poziomu szczęścia, dzięki wydzielanym hormonom jak oksytocyna, serotonina czy dopamina;
  • ujędrnienie mięśni twarzy, co jest idealnym argumentem, szczególnie w przypadku pań.

Techniki całowania

Istnieje wiele technik całowania. Najpopularniejsze z nich to m.in.: technika amerykańska, francuska, pocałunek ssący, głaszczący czy głęboki. Różnice między nimi dotyczą tego, czy i w jakim stopniu używany jest w trakcie język, a także czy pocałunek obejmuje jedynie zewnętrzną, czy również wewnętrzną stronę warg. Jedną z najczęściej wybieranych przez pary technik, jest całowanie po francusku, która jest techniką angażującą język w trakcie pocałunku.

Jak całować się języczkiem?

Szczególnie w początkowym etapie odkrywania świata przyjemności, jaką daje całowanie bliskiej osoby, całowanie się z języczkiem może wprawiać w zakłopotanie. Nie należy jednak podchodzić do niego zadaniowo. Jeżeli partner czy partnerka są bardziej doświadczeni, wystarczy poddać się chwili, a oni z pewnością będą dobrym przewodnikiem i pokierują mniej doświadczoną drugą połowę. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu odczuwamy dyskomfort związany z niewiedzą, warto zapoznać się z podstawowymi radami dotyczącymi tego, jak całować się języczkiem:

  • w trakcie pocałunku należy być rozluźnionym;
  • na początku delikatnie rozchylamy usta, aby wpuścić język partnerki/a, oraz aby móc swój język skierować do jej/jego ust;
  • najodpowiedniej będzie czynności wykonywać przy lekko przechylonej głowie, odwrotnie w stosunku do głowy partnera, ani uniknąć zderzenia nosami, co może rozproszyć początkujących amatorów całowania z języczkiem;
  • ruchy powinny być wykonywane powoli, zmysłowo i z wyczuciem;
  • język, kiedy znajdzie się już w ustach drugiej połowy, wykonuje delikatne ruchy, polegające na pieszczeniu języka partnera okrężnymi ruchami;
  • pamiętaj o zmianie tempa, pocałunek z biegiem czasu nabierze charakteru, liczy się tempo, siła pocałunków a także mowa ciała.

Całowanie się z języczkiem można poddawać wielu modyfikacjom. W zależności od sytuacji oraz możliwości, może on być jedynie subtelnym wyrażeniem wyjątkowości chwili, a może być namiętnym pocałunkiem, który rozgrzeje partnerów. Język posiada wiele możliwości, może zmieniać kierunek ruchów, siłę nacisku. Praca, jaką wykonuje język w trakcie pocałunku, nadaje jego charakter. Dlatego też, technika całowania, która wykorzystuje język w tak znaczącym stopniu, to całowanie po francusku.

Najważniejsza rada – daj się ponieść chwili

Najważniejszą radą, jaką można dać osobom, które będą odkrywały nowe techniki całowania, jest całkowite poddanie się chwili, zaufanie partnerowi oraz własnemu instynktowi. Instynkt z pewnością wyzwoli to, co potrzebne, ale pocałunek był idealny i wyrażał całą namiętność, wystarczy mu się poddać i nie zadręczać się tym, co możemy zrobić aby było idealnie.

Artykuł opracowano przy współpracy z portalem https://gentlemans.pl