Co oznaczają pocałunki w poszczególne miejsca?

co oznaczają pocałunki w różne miejsca

Pocałunek nie zawsze musi być oznaką zainteresowania drugą osobą. Nie mniej jednak każdy z nich może wyrażać coś innego. Co oznaczają pocałunki w poszczególne miejsca i jak je interpretować? Sprawdzamy te najpopularniejsze.

Co oznaczają pocałunki w poszczególne miejsca – dłonie

Pocałunki zwykle kojarzą nam się z parą zakochanych, a przecież buziaki wymieniamy niemal codziennie. Całują się członkowie rodziny, przyjaciele i kochankowie, a nawet zwykli znajomi.

Zaczniemy od pocałunku, który uważany jest za dosyć staroświecki i często świadczy o nachalności panów wobec kobiet. Generalnie jednak pocałunek w dłonie jest wyrazem szacunku do płci przeciwnej. Wielu panów zapomina jednak o podstawowych zasadach. Bardzo dużym nadużyciem jest chwytanie za dłoń i przyciąganie jej do swoich ust. W prawidłowej wersji mężczyzna lekko chwyta za końcówki palców kobiety, delikatnie się skłania i tylko subtelnie całuje wierzch dłoni kobiety. Warto przy tym zachować kontakt wzrokowy, który nie tylko potwierdzi okazany szacunek, ale także pozwoli na zmodyfikowanie działania w sytuacji, kiedy osoba adorowana wyraźnie nie życzy sobie takich pocałunków.

Taki pocałunek może wymienić w zasadzie każdy niezależnie od wieku czy pozycji społecznej. Należy tylko pamiętać, że pocałunek w wewnętrzną część dłoni zarezerwowany jest dla osób bardzo bliskich. Jest to bowiem strefa erogenna i taki pocałunek zwykle świadczy o głębokim uczuciu i przywiązaniu dwojga ludzi.

Niezależnie od tego, czy pocałunek w dłoń uważamy za piękną tradycję, czy też kojarzy nam się z dużym nadużyciem – powinniśmy wiedzieć, jak się zachować, kiedy zastanie nas taka sytuacja. Nie ma nic złego w zainicjowaniu takiego pocałunku przez kobietę. Wtedy przekaz jest jasny i każda ze stron będzie zadowolona. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości – lepiej odpuścić.

Pocałunki w twarz

Tutaj wyróżniać będziemy kilka rodzajów pocałunków, a każdy z nich będzie łączył osoby o innych powiązaniach:

Pocałunki w policzek zarezerwowane są głównie dla rodziny i przyjaciół. Całujemy się w policzek na przywitanie i pożegnanie. Warto jednak powstrzymać się od tego typu pocałunków w przypadku nowo poznanych osób. Bardzo łatwo wtedy o naruszenie pewniej nieprzekraczalnej intymnej strefy danej osoby. Wielu z nas nie lubi przytulania, ani nawet dotykania – pocałunek, nawet ten w policzek, wydaje się wychodzić jeszcze dalej.

Jeśli jednak dochodzi do pocałunku w policzek, polską tradycją jest potrójne całowanie na powitanie i pojedyncze przy pożegnaniu.

Kolejne z pocałunków wydają się jeszcze bardziej intymne. Całowanie w usta – niezależnie od formy – zarezerwowane jest dla zakochanych. Szybki pocałunek (typowy buziak), towarzyszy nam często w miejscach publicznych oraz w sytuacjach, kiedy się spieszymy.

Zdecydowanie bardziej zmysłowy wydaje się pocałunek francuski, czyli z językiem. Może być delikatny lub nawet agresywny. Często stanowi też element gry wstępnej, jako pocałunek zdecydowanie odważny. Taki pocałunek świadczy o bliskości dwóch osób i zdecydowanie także o pożądaniu.

Pocałunek w czoło to przede wszystkim wyraz troski. Często jest udziałem bliskich osób, np. matki wobec dziecka. Równie często zdarza się pomiędzy zakochanymi. Jest to prosty gest, który może wyrazić chęć opieki pomiędzy nimi.

Co oznaczają pocałunki w szyję

Pozostają jeszcze pocałunki w szyję czy ucho, które mogą mieć bardzo różny przekaz, ze względu na to, że są to bardzo erogenne miejsca. W szyję całują się raczej osoby o bliskich relacjach. Bardzo często są one wstępem do zabaw o charakterze seksualnym.

Podobne reakcje może wywołać pocałunek w ucho. Często wywołuje on łaskotki, które z łatwością mogą prowadzić do podniecenia i rozbawienia. Z tych powodów także zarezerwowany będzie dla dobrych przyjaciół i osób w związkach.

Wiemy już, co oznaczają pocałunki w poszczególne miejsca, wiemy także, wobec kogo ich zastosowanie będzie wskazane i stosowne. Warto wziąć sobie te rady do serca, aby pocałunkiem wykazać formę przywiązania do danej osoby, ale przypadkiem jej nie urazić. To nie jest trudna sztuka, ale w tych czasach wydaje się podwójnym wyzwaniem.