Czyszczenie paznokci podczas wykonywania manicure — dlaczego jest ważne i jak je zrobić?

Marzysz o pięknie wykonanym manicure lub pedicure? Czy wiesz, że jednym z warunków trwałej i bezpiecznie wykonanej stylizacji jest dokładne czyszczenie paznokciu u nóg i rąk? Mimo, iż wiele kobiet maluje swoje paznokcie w zaciszu domowym, to jednak nie każda z nich wie, jak czyścić paznokcie. Przeczytaj artykuł, sprawdź, dlaczego jest to tak istotne, a już nigdy nie pominiesz tego kroku!

O czym warto pamiętać podczas oczyszczania paznokci rąk i stóp?

Oczyszczanie paznokci to kolejny etap wykonywany podczas stylizacji. Na początku należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia, nadać jej odpowiedni kształt, a następnie nadchodzi czas na dokładne oczyszczenie.

Pomocna tutaj będzie szczoteczka do manicure, dzięki której podczas mycia można usunąć wszelkie zanieczyszczenia i pyłki.

Dlaczego warto zadbać o prawidłowe i dokładne czyszczenie paznokci podczas wykonywania manicure?

Wykonując hybrydy warto pamiętać o zmywaczu na bazie alkoholu lub płynie odtłuszczającym. Dzięki nim usuwa się wszelkie pozostałości po kosmetykach, np. kremach do rąk. Jest to o tyle ważne, że na otłuszczonej powierzchni lakier gorzej się rozprowadza — może się zważyć, a także szybciej odpryskuje.

Co więcej, czyszczenie paznokci u nóg i rąk zapewnia odpowiednią higienę, a więc również bezpieczeństwo stylizacji, ponieważ usuwane są drobnoustroje bytujące na powierzchni dłoni i stóp — ma to szczególne znaczenie w przypadku powstania drobnych ran, np. podczas wycinania skórek cążkami.

Jak odtłuścić paznokcie przed stylizacją?

Dobrym i prostym pomysłem jest przygotowanie wody z delikatnym mydłem. Dłonie należy namoczyć kilka minut, a następnie użyć szczoteczki do manicure, którą warto mieć w osobistym zestawie do czyszczenia paznokci.

Kolejnym krokiem jest osuszenie dłoni, a następnie odtłuszczenie płytek paznokci. W tym celu nasącza się wacik kosmetyczny i dociska kciukiem przy wale paznokciowym. Później energicznie przeciąga wacik w kierunku wolnego brzegu, kilkakrotnie powtarzając czynność.

Jak prawidłowo używać szczoteczki do manicure?

Szczoteczkę należy zwilżyć ciepłą wodą. Na jej włosie zaleca się nanieść niewielką ilość mydła antybakteryjnego. Następnie trzymając za rączkę ustawić grzbiet z włosiem pod paznokciami i przesuwać z jednej na drugą stronę.

Czyszczenie paznokci istotnym etapem manicure?

Jak widać, warto pamiętać o dokładnym oczyszczaniu dłoni przed wykonaniem stylizacji. Na szczęście nie ma potrzeby inwestowania w drogie narzędzia lub przyrząd do czyszczenia paznokci. Dzięki odtłuszczeniu płytek paznokciowych i zastosowaniu szczoteczki do manicure, hybrydy są trwalsze, a także ryzyko powstania ewentualnej infekcji jest marginalne.