Zmiana fryzury lub koloru? dowiedz się jak zrobić sombre

włosy sombre

Co to jest sombre?

Sombre oraz pokrewne z nim, ombre to wyjściowe stylizacje włosów, na podstawie których światowej sławy fryzjerzy tworzą różne wariacje, ulepszenia i wersje tego sposobu koloryzacji. Poświęćmy uwagę pierwszej z nich. Jak zrobić sombre i czym ono tak naprawdę jest?. Jest to technika koloryzacji włosów, która polega na stopniowym rozjaśnianiu.Pozwala ona uzyskać niezwykle naturalny efekt. Inna nazwa tej stylizacji to soft ombre, ponieważ jest to subtelna wersja koloryzacji ombre. Aby je wykonać należy wydzielić pojedyncze pasma i końcówki, którym chcemy nadać jaśniejszy odcień, od posiadanego. Pożądany, dla wielu zainteresowanych tą koloryzacją, jest efekt naturalny. W odpowiedzi na pytanie wielu kobiet, przedstawimy sposób jak wykonać taki „zabieg” włosów.

Jak zrobić sombre?

Nie skłamiemy mówiąc, że decydując się zarówno na taką, jak i każdą inną koloryzację, najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do sprawdzonego i zaufanego salonu fryzjerskiego, aby uniknąć niepożądanych efektów spalenia włosów lub koloryzacji nie spełniającej naszych oczekiwań. Metoda ta, bardzo modna z resztą, wymaga pewnej wiedzy na temat jej wykonania, a przede wszystkim precyzji. Jednak istnieje dobra wiadomość dla tych, którzy są fanami DIY! Istnieją także metody wykonania sombre w warunkach domowych. Jednak decydując się na taki krok, trzeba go dobrze przemyśleć i być w stu procentach przekonanym, co do niego.

Podczas wykonywania sombre, pracuje się głównie na włosach zewnętrznych. Te wewnętrzne pozostawiamy w naturalnym kolorze. Do uzyskania zadowalającego, naturalnego efektu trójwymiarowości rozjaśniacz nie jest niezbędny. Wystarczy dobrać odpowiednią farbę, która będzie jaśniejsza o maksymalnie dwa lub trzy tony. Pierwszym krokiem będzie przygotowanie wybranego produktu (farby lub opcjonalnie rozjaśniacza) według instrukcji na opakowaniu. Aby uzyskać naturalny efekt zaczynamy od wydzielenia pasemek, które chcemy poddać wyróżnieniu. Gdy już tego dokonaliśmy, pamiętając o podziale na włosy zewnętrzne- poddawane zabiegowi i te wewnętrzne- naturalne, możemy przejść do koloryzacji. Farbowanie zaczynamy na pojedynczych pasmach, już na wysokości od 2 do 3 centymetrów od nasady włosów, a następnie, by uzyskać efekt przejścia, pędzęlkiem bądż szczoteczką wyciągamy preparat ku górze, bez dokładania dodatkowej farby. Należy pamiętać, aby przy koloryzacji sombre nigdy nie farmować odrostów! Preparat na pasmach powinno się zostawić na 1/3 czasu, który jest podany na instrukcji. Po upływie tego czasu farbę delikatnie ściągamy z pierwszych dwóch do trzech centymetrów od nasady. Po kolejnym upływie patrii czasu powtarzamy czynność. Następnie, schodząc w dół dokonuje się zagęszczenia koloryzacji. Niektórzy fryzjerzy decydują się na dodanie dosłownie kilku pasemek o  jeden lub dwa odcienie ciemniejszych od naturalnego koloru włosów. Ma to na celu optyczne wyróżnienie rozjaśnionych pasm i uzyskaniu efektu objętości. Tutaj też pojawia się „ale”. W tej stylizacji należy unikać mocnych kontrastów. Jeśli więc nie jesteście pewne, czy ciemniejsze pasemka będą w Waszym przypadku korzystne, zrezygnujcie z nich.

Nawiązując do intensywności koloryzacji, powinna ona skupiać się na końcówkach włosów. Rozjaśnianie pasm powinno przechodzić więc stopniowo. Jak łatwo uzyskać taki efekt? wystarczy nałożyć farbę na całą długość pasma do rozjaśnienia, a następnie stopniowo, co kilka minut, od góry zmywać produkt. Ponadto, powinno go charakteryzoswać nierównomierność. Właśnie ten artystyczny nieład wykonuje całą robotę. Otrzymany efekt wygląda jak muśnięcie słońca, które naturalnie wpłynęło na delikatne rozjaśnienie włosów. Dodatkowo, stylizacja wygląda ciekawie i sprawia wrażenie pełniejszej. Z tego względu jest polecana i sprawdza się w przypadku kobiet, które są w posiadaniu cienkich włosów, ponieważ sombre optycznie zwiększa ich objętość.

Po upłynięciu czasu całkowitego, podanego w insrukcji zmywamy farbę. Pamiętajcie, aby podczas mycia końcowego nałożyć maskę regenerującą, które są dołączane do zestawu. Następnie spłukać włosy i można cieszyć się pięknym efektem sombre.