Powody, dla których polubisz naturalne farby do włosów

Do niedawna najczęściej stosowane do koloryzacji były farby o składzie chemicznym, które niestety często doprowadzały włosy do wysuszenia, jak i były powodem alergii. Producenci farb, w tym Color&Soin mając na względzie powyższe negatywne skutki ich użycia, zaczęli pracę nad farbami naturalnymi. Sprawdź powody, dla których polubisz farby naturalne do włosów.

Alergie na farby chemiczne

Większość z farb chemicznych szeroko dostępnych na rynku drogeryjnym zawiera potencjalnie szkodliwe dla zdrowia substancje, które między innymi mogą powodować uczulenia skóry głowy oraz niszczyć strukturę włosa.

Color&Soin mając na uwadze, że lekarze odnotowują ustawiczny wzrost liczby osób z alergiami po farbowaniu włosów, stworzyli naturalną farbę do włosów. Przeznaczoną dla wszystkich tych, którzy chcą się cieszyć pięknem zdrowych włosów, a szczególnie dla tych, u których występują alergie na tradycyjne farby do włosów.

Skład naturalnych farb do włosów

Color&Soin to paleta 34 odcieni, która od pierwszego użycia chroni i pielęgnuje włosy, w 100% barwiąc ich siwiznę. Farby Color&Soin zostały przetestowane dermatologicznie, minimalizując podrażnienia skóry oraz ryzyko wystąpienia alergii.

Dzięki białkom roślinnym oraz olejkom eterycznym, które są w składzie farb, włosy stają się puszyste, miękkie i błyszczące. Warto dodać, że farbami Color&Soin można również koloryzować włosy, które zostały zniszczone przez farby chemiczne. Część z ich składników działa doskonale na stan struktury włosa, wymieńmy choćby:

  • nawilżającą i regenerującą strukturę włosa pszenicę;
  • wzmacniający barierę lipidową oraz mający właściwości odświeżające i kojące eukaliptus;
  • odżywiający i wspomagający wzrost rozmaryn, który też nadaje włosom jedwabisty połysk oraz ogranicza przetłuszczanie;
  • rekonstruującą i odbudowującą włos soję;
  • kukurydzę posiadającą właściwości nawilżające;
  • jak i olejek roślinny z kokosa wzmacniający włosy u ich nasady, działający pielęgnacyjne na suche i zniszczone włosy.

Jak często można farbować włosy?

Jeśli zastanawiasz się, jak często można farbować włosy, pamiętaj, że przyjmując ich wzrost na poziomie 1 cm w ciągu miesiąca, odświeżyć kolor powinno się co około 4 do 6 tygodni, jeśli nie chcesz dopuścić do odrostu. Bez obaw możesz farbę Color&Soin stosować na włosy wcześniej koloryzowane farbą chemiczną.

Dzięki systematycznemu stosowaniu farb Color&Soin z formułą opartą na składnikach roślinnych stan twoich włosów ulegnie poprawie oraz wzmocni i odżywi się ich struktura.