Jak przyspieszyć okres – skuteczne sposoby

sposoby na wywołanie okresu

Jak długo trwa Twój okres i kiedy się zaczyna, zależy w dużej mierze od twoich hormonów. Dlatego jedynym pewnym sposobem zmiany cyklu miesiączkowego jest stosowanie hormonalnej pigułki antykoncepcyjnej przepisanej przez lekarza. Jak przesunąć okres? Kobiety przyjmujące tabletki antykoncepcyjne mogą nagle przestać je stosować – odstawienie powinno rozpocząć się wcześniej niż wskazano w kalendarzu cyklu. Jednak najlepiej nie robić tego bez konsultacji ze specjalistą, ponieważ każda próba zakłócenia cyklu miesiączkowego może mieć poważne konsekwencje zdrowotne w przyszłości.

Jak przyspieszyć miesiączkę?

Najskuteczniejszym sposobem opóźnienia spodziewanego krwawienia jest stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Środki o takim działaniu mogą nie tylko zmniejszyć ryzyko zajścia w ciążę, ale także umożliwić pewne planowanie daty krwawienia. Jeśli chcesz je przenieść, wszystko, co musisz zrobić, to opuścić pauzę, która je zajęła i rozpocząć nową, gdy tylko skończysz je owijać. Pigułki antykoncepcyjne są dostępne tylko na receptę, a wszelkie modyfikacje ich pierwotnego harmonogramu spożycia należy skonsultować z lekarzem. Luteina to preparat na receptę, który zawiera progesteron. Jest to lek stosowany w leczeniu problemów menstruacyjnych spowodowanych niepowodzeniem fazy lutealnej cyklu. Luteina jest również głównym lekiem stosowanym przez ginekologów w zaawansowanych stadiach, ponieważ może to przyspieszyć. W takim przypadku zaleca się spożywać przez około 5 do 7 dni. Krwawienie powinno wystąpić w ciągu 7 do 10 dni od odstawienia luteiny. Co przyspiesza okres, poznaj też domowe sposoby.

Jak przyspieszyć okres – domowe sposoby

Gorąca kąpiel może poprawić krążenie krwi i zwiększyć ciśnienie krwi, co może przyspieszyć miesiączkę o wiele godzin. Podobnie działają sauny, ale trzeba pamiętać, aby nie przesadzić, jeśli temperatura jest zbyt wysoka i korzystamy z wanny lub sauny zbyt długo. Przegrzanie może spowodować omdlenie lub krwawienie. Uważaj również, aby nie poparzyć się zbyt gorącą wodą. Co jeszcze sprawdzi się na przyspieszenie okresu?

Zioła od dawna stosowany w medycynie ludowej w celu przyspieszenia menstruacji, środka ziołowego, który może skrócić lub przedłużyć miesiączkę. Ślaz czarny ma właściwości estrogenne i działa odprężająco. Łyżkę suszonych kwiatów czarnego malwy wlać do 1,5 szklanki wrzącej wody i odstawić na pół godziny, następnie gotować przez 3 minuty i odstawić na 15 minut do ostygnięcia. Piliśmy napary z czarnego malwy po pół szklanki 3 razy dziennie przez dwa tygodnie. Inne zioła, w tym ziele dziurawca, krwawnik pospolity, imbir i nagietek, również działają relaksująco na mięśnie macicy i naczynia krwionośne.

Wywołanie okresu

Jeśli od dłuższego czasu nie miałaś okresu, należy wykonać test ciążowy. Jeśli jednak nie podejrzewa się ciąży, a wynik testu jest negatywny, zaleca się wizytę u ginekologa. O ile cykl menstruacyjny nie zawsze jest regularny i może się wahać (około 3 dni), o tyle wydłużenie go o kilka lub kilkadziesiąt dni powinno podnieść naszą czujność. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być stresujące wydarzenie lub choroba. Dlatego zawsze warto skonsultować się z lekarzem i upewnić się, że wszystko jest w porządku.