Jak wybielić zęby domowymi sposobami?

domowe sposoby na wybielanie zębów

Jak mieć białe zęby? To pytanie zadaje sobie wielu z nas. Jedną z możliwości jest wizyta u stomatologa i zastosowanie specjalnego zabiegu wybielania zębów. Czy wizyta u stomatologa to jedyna opcja na biały uśmiech? Okazuje się, że nie. Jest kilka domowych sposobów na sprawienie, że nasz uśmiech będzie zdrowy i biały. Poniżej przedstawiam niektóre z nich.

Jak mieć bielsze zęby domowe sposoby

Uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Dodatkowo potrafi on zdziałać cuda. Potrafi zjednywać ludzi. Każdy uśmiech jest inny i każdy zasługuje na specjalną troskę. Jest mnóstwo sposobów na to jak mieć bielsze zęby. Domowe sposoby to dla przykładu używanie specjalistycznych szczoteczek do zębów, past, które potrafią hamować osadzanie się kamienia oraz past wybielających. Z produktów spożywczych można stosować sodę albo cytrynę. Są też specjalne lampy i paski, które są coraz łatwiej dostępne i można takie zabiegi wykonywać w domu. Każdy z tych sposobów w jakiś sposób rozjaśnia zęby i przyczynia się do powstania pięknego, białego uśmiechu.

Kolor szkliwa a geny

Wygląd i zdrowie naszych zębów w dużej mierze zależy od nas. Są jednak rzeczy na które nie mamy wpływu. Niekiedy wygląd naszych zębów jest także pochodną genów, z którymi przyszliśmy na świat. Są też rzeczy, które możemy kontrolować. Na przebarwienia na naszych zębach wpływa dieta jaką stosujemy. Są różne produkty, które przyczyniają się do zmiany koloru naszego uzębienia. Należą do nich papierosy, ciemne napoje, soki, czarna herbata, kawa. Do przebarwień i kamienia doprowadzają także złe nawyki takie jak nieprawidłowa higiena, antybiotyki, tabletki z żelazem oraz płukanki do ust, które mają w swoim składzie chloreksydynę.

Jak mieć bielsze zęby domowymi sposobami?

Jak mieć bielsze zęby korzystając z domowych sposobów? Dla przykładu można pocierać zęby truskawkami. Szczególnie w sezonie. Owoce te zawierają dużą ilość kwasu jabłkowego, który usuwa przebarwienia. Podobne właściwości ma ananas. Dodatkowo ten owoc posiada bromelainę, która potrafi walczyć z próchnicą oraz przebarwieniami i ubytkami. Można jeść dużo jabłek, gruszek, marchewek i selera. Zwiększają one produkcję śliny, dzięki czemu mniej bakterii dociera do zębów. Jedząc orzechy oraz nasiona dyni czy sezamu można zetrzeć plamy, które powstają na powierzchni szkliwa. Gdy natomiast spożywamy za dużo produktów takich, które barwią zęby dla równowagi warto pić dużo wody, która neutralizuje substancje koloryzujące z pożywienia.

Dla przypomnienia

Aby mieć bielsze zęby po każdym posiłku należy

– płukać zęby dużą ilością wody
– myć zęby regularnie minimum 2 razy dziennie
– stosować pasty i płukanki korzystne dla zębów

Dla dłuższego utrzymania efektu wybielenia należy odstawić

– kawę
– herbatę
– czerwone wino
– papierosy
– ciemne napoje i soki barwiące

Najlepiej odstawić te produkty całkowicie. Jeżeli jest to niemożliwe przy ich stosowaniu należy pić jak najwięcej wody, która neutralizuje substancje barwiące szkliwo.