Kolczyki – wiszące, koła czy klipsy? Moda w sezonie wiosennym 2023

Wiosna to niezwykle wyczekiwana pora roku. Ciepłe dni i promienie słońca docierające do każdego zakamarka pobudzają do życia nie tylko rośliny czy zwierzęta, ale również ludzi. Wraz ze wzrostem temperatur poprawie ulega samopoczucie, pojawia się radość, którą zauważyć można również w codziennych stylizacjach. Wiosną zdecydowanie częściej wybieramy kolorowe, niebanalne zestawy. Doskonałym ich dopełnieniem są wszelkiego rodzaju kolczyki. Które modele będą najbardziej pożądane w drugim kwartale 2023 roku?

Kolczyki dopełniające stylizacje – hity na wiosnę 2023 

Niegdyś kolczyki uważane były za drobne dopełnienie stylizacji. Zarówno do eleganckich, jak i lekkich zestawów dobierano zazwyczaj niewielkie złote lub srebrne wkrętki z kryształkami i innymi mieniącymi się w świetle elementami. Mimo upływu lat zachwyt nad kolczykami z lśniącymi cyrkoniami nie mija, jednak oprócz nich niezwykle modne stały się modele ze zwisającymi łańcuszkami oraz wszelkiego rodzaju koła. Wiosna 2023 roku to także idealny moment, aby postawić na nieco odważniejsze ozdoby. Hitem będą formy asymetryczne czy modele w stylu boho cieszące oczy mnóstwem barw i mnogością kształtów. Niecodzienną opcją będzie wybór jedynie jednego kolczyka. Takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie w odważnych stylizacjach na mniej formalne wyjścia. 

Kolczyki z cyrkoniami, klipsy i wkrętki – blask i wygoda

Drobne kolczyki to opcja, która nigdy nie wyjdzie z mody. Także wiosną 2023 zdecydowanie warto po nie sięgać. Skromny charakter tego typu ozdób doskonale sprawdzi się w pracy, na siłowni (dłuższe modele zwiększają ryzyko urazów), czy na spotkaniu z przyjaciółmi. Kolczyki z cyrkoniami to biżuteria nadająca blasku i pasująca do niemal każdej stylizacji. A co najważniejsze, wcale nie nudna! W ofercie wielu sklepów poza standardowymi białymi kamieniami znaleźć można również opcje kolorystyczne, wśród których hitem będzie czerwień i zieleń. Poza klasycznym jednym kamieniem doskonale sprawdzą się połączenia kamieni tworzące przeróżne kształty. Dobrą opcją zwłaszcza dla kobiet nieposiadających przekłutych uszu będą klipsy.  

Kolczyki wiszące – ozdoby, które ożywią każdą stylizację

Wiosna to czas rozkwitu i ożywienia. Doskonałym pomysłem będzie więc również sięgnięcie po nieco odważniejsze ozdoby. Hitem stały się kolczyki wiszące, wśród których nie brakuje dużych wielobarwnych modeli zdobionych piórami, materiałowymi kwiatami czy zwierzętami. Ze zwiewnymi, lejącymi koszulami idealnie komponować się będą ręcznie robione kolczyki z… tiulu. Niekwestionowanym hitem pozostaną sporych rozmiarów koła. Poza standardowym złotem czy srebrem warto zainteresować się również ich materiałową wersją. 

Wszelkiego rodzaju kolczyki to ozdoby, które doskonale uzupełnią każdą stylizację. Wiosna to idealny czas, by oprócz prostych modeli pokusić się również o wybór nieco odważniejszych kolczyków. Wielobarwne kształty z pewnością dodadzą blasku i ocieplą każdą stylizację.