Jak walczyć z pierwszymi objawami starzenia się skóry?

Skóra kobiet zaczyna się starzeć już po 25 roku życia. Można powiedzieć, że jest to nieco niesprawiedliwe, bo męska skóra zaczyna się starzeć dekadę później. Ale aby Was pocieszyć na męskiej skórze od razu powstają głębsze zmarszczki, a kobiece tworzą się stopniowo. Jest zatem czas aby walczyć z pierwszymi objawami starzenia i na jakiś czas zatrzymać czy przynajmniej spowolnić starzenie. Jak to zrobić?

Poznajcie znaczenie demakijażu i oczyszczania dla Waszej skóry

Wasza skóra starzeje się codziennie. A co rok ubywa z niej 1% kolagenu. Jednak dobra wiadomość jest taka, że można stymulować jego produkcję poprzez stosowaną pielęgnację i zabiegi medycyny estetycznej. Skóra starzeje się na skutek naturalnych procesów, ale i z powodu długotrwałego działania stresu, niewysypiania się, złej diety czy zaniedbań pielęgnacyjnych. Warto zatrzymać się na chwilę przy tych ostatnich. Jeżeli jeszcze kilka lat temu zdarzało Wam się po imprezie wpaść do łóżka w pełnym makijażu i zasnąć, to teraz gdy przekroczyłyście już barierę 25 roku życia, nie jest to wskazane. W ogóle nigdy nie jest to odpowiednie postępowanie, bo jednak prowadzi do powstawania zaskórników i stanów zapalnych. Przez nagromadzenie zanieczyszczeń w porach skóry mogą pojawiać się zmarszczki czy też pogłębiać te już istniejące. Cera jest bowiem niedotleniona. Demakijaż zawsze należy wykonywać od razu po powrocie do domu. Co więcej, skórę trzeba oczyszczać jeszcze rano po wstaniu z łóżka, likwidując w ten sposób nagromadzone zanieczyszczenia i sebum. Warto sięgnąć po płyn micelarny, który sprawdza się do każdego typu skóry i zapewnia równowagę pH. Nie wymaga spłukiwania, stąd wpisuje się też w eko pielęgnację.

Sięgnijcie po peeling, który pozwoli Wam pozbyć się zaskórników

To jeszcze nie wszystko w kwestii oczyszczania skóry. Raz w tygodniu trzeba postawić na peeling enzymatyczny, który usunie nagromadzony zrogowaciały naskórek w sposób prosty i nieinwazyjny. Enzymy po prostu go rozpuszczą. Nie ma zatem potrzeby pocierania skóry jak w przypadku mechanicznego peelingu. Peeling enzymatyczny pozwala odblokować pory skóry. Dzięki temu jest lepiej dotleniona i pełna blasku. Regularne stosowanie peelingu to jedna z profilaktyk przeciwzmarszczkowych. W ten sposób możecie też pozbyć się nieestetycznych zaskórników i makijaż prezentuje się po prostu lepiej.

Nawilżajcie skórę i walczcie z objawami starzenia innymi skutecznymi sposobami

Na pewno po oczyszczaniu czy cotygodniowym peelingu przychodzi czas na nawilżanie, które jest w tym przypadku połączone z kuracją przeciwzmarszczkową. Warto zdecydować się na krem z kwasem hialuronowym na zmarszczki. Kwas hialuronowy gruntownie nawilża, wypełnia drobne zmarszczki i bruzdy, a także utrzymuje nawilżenie w głębszych warstwach. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże aż 1000 cząsteczek wody. Aby zapewnić sobie jeszcze lepszy efekt, przed zastosowaniem kremu sięgnijcie po serum z kwasem hialuronowym małocząsteczkowym, który dotrze jeszcze głębiej. Krem też jest niezbędny, bo jest wykończeniem takiej pielęgnacji i zapewnia ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Pomiędzy zastosowaniem jednego i drugiego kosmetyku zachowajcie odstęp kilkunastu czy przynajmniej kilku minut, aby serum mogło się wchłonąć. Możecie spróbować też domowych sposobów. Dobrze nawilża aloes, zatem jeśli macie roślinę w domu, to wybierzcie dwuletnie pędy i pozyskajcie z nich żel aloesowy. Możecie go przechowywać w lodówce, dzięki temu będzie lepiej działał.