Czy rutyna w związku zabija namiętność?

Z problemami seksualnymi mogą się mierzyć nawet najlepiej dobrane pary. Najczęściej dotykają one związki z dłuższym stażem. Jeśli ciało partnera lub partnerki zna się na pamięć, można odczuwać mniejszy pociąg seksualny, Tego powodem jest rutyna, która może powoli trawić związek. Czy rutyna zabija namiętność? Tak! Zatem nie można na nią pozwolić. Seks i namiętność to ważne elementy każdego związku. Temperaturę uczuć oraz namiętność należy więc podsycać każdego dnia. Warto więc stale zaskakiwać bliską osobę, zdobywać ją na nowo oraz eksperymentować w sypialni, by nie zabić namiętności.

Kiedy do relacji wkrada się rutyna?

Rutyna zakrada się do związku i życia intymnego wraz z upływem czasu trwania relacji. Zwykle dotyka ona pary z długoletnim stażem. Libido znacząco spada, co jest spowodowane powolnym zabijaniem namiętności, która miała miejsce w początkowej fazie związku. Fascynację i namiętność zastępuje znudzenie codziennymi obowiązkami, a także znudzenie takim samym seksem jak zawsze.

Po upływie czasu seks staje się czynnością, która wykonywana jest z przyzwyczajenia, a także z obowiązku. Ten sam schemat intymnego zbliżenia, pozycja i miejsce doprowadzają do rutyny, która stopniowo zabija namiętność. Seks jest czymś wspaniałym, to źródło energii, radości oraz spełnienia. Warto więc zadbać o to, by zawsze był on udany i nie kojarzył się z czymś, co powinno się zrobić.

Urozmaicenie życia seksualnego może pomóc w walce z rutyną 

Praca nad pozbyciem się rutyny oraz przywróceniem namiętności w związku powinna być rozpoczęta od zmiany nastawienia, zarówno do samego seksu, jak i drugiej osoby. Dobrego seksu oraz namiętności w sypialni nie doświadczą osoby, które łączą jedynie rachunki, kredyty, wspólne mieszkanie, czy dzieci. Jeśli drugą osobę postrzega się negatywnie, to życia intymnego nie urozmaicą gadżety, ani seksowna bielizna. W seksie należy więc odnaleźć jakość, a także zrozumieć to, jaki wpływ ma on na związek.

Jeśli już zmieni się nastawienie do seksu i partnera, wówczas świetnym urozmaiceniem seksu mogą być gadżety miłosne, a także wcześniej wspomniana seksowna bielizna.

Świadomy seks może zerwać z rutyną

Znasz pojęcie „slow sex”? Wcale nie oznacza ono powolnego uprawiania seksu. Pod tym pojęciem kryje się więc uważność, świadomość oraz autentyczność zbliżeń. Można więc powiedzieć, że świadomy seks to przeciwieństwo bylejakości, a tym samym rutyny, która zabija namiętność między partnerami. Nie trzeba kochać się często, ważne jest jednak to, by robić to w sposób, który będzie satysfakcjonował obie strony. Świadomość seksu oraz ciał, może zachęcić do spróbowania nowych zabaw w sypialni.

Wprowadzenie do sypialni czegoś nowego- sposób na odzyskanie namiętności

Pojawiającą się rutynę należy od razu pokonać. By odzyskać utraconą wówczas namiętność, warto spróbować czegoś nowego, co przyczyni się do ponownego odkrycia swojej seksualności. Nigdy wcześniej nie korzystaliście z gadżetów miłości? Zmieńcie to! Porozmawiajcie o tym i wybierzcie ten, który najbardziej będzie odpowiadał waszym preferencjom. Możecie zacząć od wibratora dla par, a skończyć na zabawkach, takich jak kajdanki, dildo na pasku czy pejcze.  Różnego rodzaju zabawki erotyczne znajdziecie w ofercie sex shopu Veneria.pl – zapoznajcie się z ofertą i wybierzcie gadżety, które urozmaicą Wasze życie erotyczne!