10 najlepszych sposobów na znalezienie pracy

Szukasz pracy? Sprawdź 10 sposobów, dzięki którym możesz znaleźć zatrudnienie w wielu branżach!

1. Zapytaj o pracę rodzinę i znajomych

Wiele osób znalazło zatrudnienie dzięki pomocy rodziny i znajomych. W pierwszej kolejności warto więc poinformować bliskich o tym, że szuka się pracy. Możesz zrobić to osobiście, przez internet oraz telefonicznie. Być może pomogą Ci w kontakcie z pracodawcami i znalezieniu dobrego stanowiska.

2. Skontaktuj się z klientami i kontrahentami

Jeśli na swoim dotychczasowym stanowisku pracy udało Ci się zawrzeć kontakty z różnymi klientami i kontrahentami, zwróć się również do nich. Może okazać się, że poszukują nowych pracowników lub mogą zarekomendować Cię innym przedsiębiorcom.

3. Regularnie przeglądaj ogłoszenia o pracę

Gdy znalezienie pracy przez rodzinę, znajomych czy dotychczasowe kontakty zawodowe nie jest możliwe, regularnie zaglądaj na portale ogłoszeniowe. Wiele z nich pozwala na łatwe wyszukiwanie ofert pracy na podstawie stanowiska, branży, miasta, regionu, co ułatwi Ci dotarcie do pracodawców.

Najlepiej codziennie zaglądaj na serwisy ogłoszeniowe lub zapisz się do newslettera z ogłoszeniami o pracę, by otrzymywać je od razu po ich publikacji.

4. Zajrzyj na strony internetowe pracodawców

Wiele firm informuje o rekrutacji na swoich stronach internetowych, dlatego również warto na nie zajrzeć. Często zdarza się, że nie są one publikowane na portalach ogłoszeniowych.

W taki sposób o dostępnych stanowiskach informuje sieć sklepów Biedronka, która publikuje swoje oferty pod adresem: https://pracawbiedronce.pl/oferty-pracy/.

5. Odwiedź targi pracy

Targi pracy to wydarzenie, podczas którego pracownicy i pracodawcy mogą łatwiej nawiązać kontakt. Organizowane są w wielu miastach w Polsce i często skoncentrowane są na określonych branżach.

6. Zarejestruj się w Urzędzie Pracy

Rejestracja w Urzędzie Pracy daje nie tylko ubezpieczenie zdrowotne, ale również pozwala na dostęp do wielu ofert pracy. Ogłoszenia można przeglądać również na stronach internetowych Urzędów Pracy.

7. Skorzystaj z agencji pracy

Agencje pracy to dobry wybór dla osób, które poszukują pracy tymczasowej, dorywczej, ale również stałej.

Dzięki agencjom można również uzyskać dostęp do ofert pracy zagranicznych pracodawców. Wiele z nich pomaga swoim klientom w przeprowadzce do innego kraju.

8. Zwróć uwagę na ogłoszenia na witrynach sklepowych firm

Wiele przedsiębiorstw informuje o prowadzonej rekrutacji na swoich witrynach sklepowych. Warto więc rozglądać się podczas spacerów w mieście i w galeriach handlowych, by nie przegapić ofert pracy.

9. Stwórz profil na LinkedIn

Dobrym sposobem na wyszukanie pracy może być założenie profilu na portalu społecznościowym LinkedIn. Obecność w takim miejscu pozwala na prostsze wyszukanie zatrudnienia w różnych branżach.

10. Przekaż swoje CV do pracodawców

Chcesz pracować w konkretnej firmie? W takim przypadku nawet wtedy, gdy nie prowadzi ona obecnie rekrutacji, przekaż do niej swoje CV. Możesz wysłać je przez e-mail lub zanieść osobiście do siedziby albo oddziału firmy, by zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.