Sposoby na pozbycie się malinki z szyi i nie tylko

jak pozbyć się malinki

Miłość jest szczególnie pięknym uczuciem. Dodaje skrzydeł i sprawia, że czujemy się bardziej atrakcyjni. Niestety miłość ma też ciemną i nieco brzydką stronę. Malinka, bo o niej mowa, jest mocno oszpecona, choć uważana za świadectwo uczucia. Na szczęście istnieją sposoby, aby się go pozbyć. Jak szybko pozbyć się malinki? Przedstawiamy domowe sposoby na sposoby na malinke.

Jak powstaje malinka?

Maliny pojawiają się w wyniku pękniętych naczynek po mocnym ugryzieniu lub zassaniu na skórze. Ten obszar jest czerwony lub niebieski. Z biegiem czasu, jak zwykły siniak, maliny znikną. Jeśli nie chcemy, aby ludzie widzieli malinę na naszej szyi, możemy spróbować ukryć ją pod ubraniem lub makijażem. Istnieją jednak domowe środki, które mogą szybko pozbyć się zaczerwienienia na naszych szyjach.

Malinka na szyi jak usunąć ?

  • Lód jest popularnym lekarstwem na wszelkiego rodzaju siniaki i kontuzje. jak pozbyć się malinki przy pomocy lodu? Zawiń kilka kostek lodu w chusteczkę i nałóż je na bolące miejsce, co nie tylko znieczula posiniaczony obszar, ale także obkurcza naczynia krwionośne i zmniejsza krwawienie podskórne. Włożenie łyżki do lodówki może również skutecznie schłodzić siniaka. Połóż łyżkę na ręczniku lub chusteczce i umieść końcówkę łyżki w miejscu, w którym znajdują się maliny. Powtarzaj czynność kilka razy dziennie.
  • Aloe vera to kolejny sposób na pozbycie się malin. Roślina znana ze swoich właściwości nawilżających, łagodzi stany zapalne i przyspiesza proces gojenia. Żel Aloe Vera należy nakładać bezpośrednio na posiniaczony obszar, aby siniak nie przestraszył się fioletowego koloru.
  • Opatrunki z mięty pieprzowej mogą również przyspieszyć gojenie siniaków, ponieważ stymulują krążenie krwi. Jak usunąć malinkę przy pomocy mięty? Jeśli chcemy szybko pozbyć się malin, wystarczy pozostawić pastę na miejscu i pozostawić na kilka minut. Ta metoda powinna być stosowana raz dziennie, ale najlepiej sprawdza się, gdy stosuje się ją na wrażliwych obszarach bezpośrednio po ugryzieniu.
  • Witamina K zapobiega krzepnięciu, tworzeniu się skrzepów krwi i może być stosowana w leczeniu siniaków. Witamina ta pomaga organizmowi wchłaniać krew wypływającą z naczyń krwionośnych i przyspiesza proces gojenia. Krem z dodatkiem witaminy K nakładaj na maliny 2-3 razy dziennie, aż siniak zniknie. Jedz więcej warzyw bogatych w witaminę K, takich jak szpinak, brokuły, ryż, soja i ryby. Możesz wziąć suplement witaminy K, aby przyspieszyć proces gojenia.
  • Skórka cytrynowa. Cenne składniki skórki cytryny są nawet kilkakrotnie wyższe niż ich sok. Skutecznie wybiela wszelkie przebarwienia skórne oraz posiada udowodnione właściwości antybakteryjne. Do przyklejenia plasterka skórki z cytryny wystarczy patyk malinowy. Uzyskana kompresja powinna pozostać przez około godzinę.
  • Badania potwierdziły, że ocet ryżowy może stymulować krążenie krwi, zmniejszając w ten sposób obrzęk. Dlatego warto zastosować okład z octu, który przyspieszy usuwanie krwi z opuchniętego miejsca, zmniejszając tym samym widoczność malin.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu wiesz już, jak pozbyć się malin. Jak widać, pomocne okazały się nawet produkty z naszych kuchni i otoczenia.