Fala uderzeniowa – wykorzystanie w pielęgnacji ciała

Fala uderzeniowa jest technologią stosowaną, przede wszystkim, w szeroko rozumianej terapii bólu – chronicznego, ale też krótkotrwałego, związanego, chociażby z doznaną kontuzją czy przebytym zabiegiem chirurgicznym. Jednak nowoczesna aparatura kosmetologiczna pozwala wykorzystać właściwości fali uderzeniowej także w procesie pielęgnacji ciała. Sprawdź, w jaki sposób!

Na czym polega fala uderzeniowa?

Fala uderzeniowa to inaczej fala akustyczna, która w medycynie estetycznej i fizjoterapii jest w stanie oddziaływać na głębokie warstwy tkanek, zapewniając ich regenerację czy poprawiając ukrwienie. Fale te pozostają przy tym nieinwazyjne, co oznacza, że nie jest konieczne podawanie pacjentowi znieczulenia, a po sesji zabiegowej nie jest wymagane poświęcenie czasu na rekonwalescencję organizmu.

Fala uderzeniowa, rozbijając złogi czy tkankę tłuszczową, pozwala na usunięcie z organizmu pozostałości przemiany materii, toksyn i zanieczyszczeń. Wzmocnienie przepływu limfy usprawnia cały proces, a stymulowanie krążenia krwi pozwala oddziaływać praktycznie na cały organizm – chociażby poprzez lepsze dotlenienie komórek.

Regularne poddawanie się zabiegom z wykorzystaniem fali uderzeniowej przyczynia się również do wzmocnienia istniejących już włókien kolagenowych, jak i pobudzania produkcji nowych, dzięki czemu dochodzi do ujędrnienia skóry i jej napięcia.

Fala uderzeniowa w medycynie estetycznej

Jak wspomniano, fala uderzeniowa jest jedną z metod powszechnie wykorzystywanych w fizjoterapii. Jednak z zalet tej technologii korzystają także różne procedury z zakresu medycyny estetycznej. Nieinwazyjność połączona z wysoką skutecznością fali uderzeniowej sprawiają, że metodę można stosować w trakcie zabiegów takich, jak:

  • niwelowanie cellulitu –występującego na dowolnym obszarze ciała, przy czym najczęściej problem cellulitu dotyka skórę ud czy pośladków; fala uderzeniowa (urządzenia) zwiększając produkcję elastyny i kolagenu jest równie skuteczna w redukcji „skórki pomarańczowej” na brzuchu, ramionach czy piersiach
  • redukcja nadmiaru tkanki skórnej – przy czym najczęściej mowa tu o obwisłej skórze, która powstaje np. po szybkim i znacznym odchudzaniu, jak i po ciąży; fala uderzeniowa pozwala w takich wypadkach na wzmocnienie włókien kolagenowych, które ponownie podlegają zbiegnięciu się, co prowadzi do podciągnięcia skóry,
  • ujędrnienie skóry – dzięki fali uderzeniowej powierzchnia skóry staje się gładsza, znacznie jędrniejsza i do tego odporniejsza na uszkodzenia mechaniczne co prowadzi do naturalnego hamowania procesów starzenia (skóra pozostaje wzmocniona na całej swojej strukturze).

Fachowo przeprowadzony zabieg z użyciem fali uderzeniowej jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Przed poddaniem się takiej procedurze warto omówić ze specjalistą, w jakim zakresie pacjent chce wzmocnić swój organizm i na jakich efektach zależy mu najbardziej.