Kocha czy on mnie nie kocha – oto jest pytanie!

czy on kocha

„Czy on mnie kocha?” – ileż to kobiet każdego dnia zadaje sobie to pytanie. Niewinne, ale jakże dla ich psychiki bardzo ważne. No ale przecież głupio tak zadać to pytanie bezpośrednio. Przynajmniej panie wychodzą z takiego założenia. Może dlatego warto zwrócić na pewne sygnały, jakie mężczyźni „wysyłają”, często nieświadomie. Dzięki temu będzie można w końcu zorientować się, jakie są tak naprawdę zamiary danego faceta.

Oczy wrotami do duszy

Tak się mówi i jest to chyba prawda, która znajduje potwierdzenie w tym wypadku. Mówi się, że zakochany mężczyzna patrzy w kobietę ślepo jak w obrazek. I to nie tylko na początku znajomości, ale przez cały czas. Jeżeli przez cały czas randkowania, mężczyzna nie może oderwać wzroku od wybranki, to coś jest na rzeczy. Co więcej, taki chłopak nie boi się patrzeć kobiecie w oczy! Rzadka cecha, ale jakże bardzo cenna. To znaczy, że nie ma on nic do ukrycia. Jeżeli za to pan ucieka wzrokiem, jeżeli tylko kobieta spojrzy w jego oczy, coś musi być nie tak. Może lepiej warto zapytać o to, aby nie męczyć się w związku, który tak naprawdę nie ma żadnej przyszłości.

Kim jesteś?

Mówi się, że faceci są wzrokowcami. To prawda, że zwracają oni uwagę na wygląd. Ale z czasem tak nieważne elementy powinny jednak zejść na dalszy plan. Prawdziwe zainteresowany (a potem już zakochany) mężczyzna będzie chciał się dowiedzieć czegoś więcej o kobiecie. Będzie interesował go nie tylko wygląd jej oczu, czy też rozmiar stanika (ach, te piersi!), ale również ona sama, jako osobowość. Jaka ona jest na co dzień? Czy pozytywnie podchodzi do życia? Czy też jest twardo stąpającą osobą na ziemi? Kim są jej rodzice? Gdzie pracuje? Oczywiście, takie pytania nie będą padać już na pierwszej randce z szybkością karabinu. Ale z czasem mężczyzna będzie chciał dowiedzieć się coraz więcej istotnych rzeczy na temat wybranki swojego serca. Jeżeli para spotyka się już od kilku miesięcy, ale pan nie wie o swojej wybrance nic (czego dowodem mogą być chociażby nietrafione prezenty), to warto jednak zastanowić się nad prawdziwymi uczuciami tej drugiej strony.

… ale jak powiedzieć chłopakowi, że mi się podoba?

Witaj wśród nas!

Prawdziwy mężczyzna, który zaczyna powoli myśleć o poważnym związku, gdzie na poważnie będzie mówiło się o uczuciach, nie broni kobiety przed swoimi znajomymi. Po jakimś czasie powinien on przedstawić ją swoim przyjaciołom. Takie zachowanie można odczytać jako sygnał – „Oto ona! Przy niej czuje się szczęśliwy i zakochany!”. Niezależnie od tego, co myślą znajomi, mężczyzna będzie dążył do tego, aby wybranka jego serca, dobrze się czuła wśród znajomych.

Podobnie jest z rodziną. Nie ma co liczyć, że kobieta zostanie rodzinie przedstawiona tak szybko, jak to bywa z kolegami i dalszą częścią znajomych. Zanim mężczyzna przedstawi wybrankę mamie, tacie i całej reszcie, na pewno będzie chciał upewnić się co do jej uczuć. A jak już to nastąpi, to będzie można być pewnym co do tego, że jest tu mowa o poważnej miłości.

Słucham Cię!

Mamy równouprawnienie. Czasy, kiedy to mężczyzna miał tylko i wyłącznie decydujący głos już dawno minęły! Nie ma się co oszukiwać, że kobiety chcą być traktowane poważnie przez swojego wybranka – również, jeżeli chodzi o wspólne podejmowanie decyzji. Zakochany chłopak będzie konsultował z dziewczyną co poważniejsze decyzje. Będzie zawsze jej słuchał i doradzał się w kwestiach dla niego ważnych. To dobry znak, że kobieta traktowana jest naprawdę poważnie. Zresztą, nie tylko, jeżeli chodzi o podejmowanie decyzji, ale ogólne rozmowy. Facet, który słucha to dobry znak. Jeżeli tak jest, to można być pewnym tego, że w stosunku do drugiej połowy w przyszłości może mieć poważne zamiary.

Myślę o Tobie!

Ale nie chodzi tu o puste, nic nie znaczące deklaracje. Facet, który tak naprawdę myśli, sam szuka okazji do tego, aby nawiązać kontakt z drugą stroną. Miły SMS od rana? Telefon w przerwie w pracy? Małe, niby nic nie znaczące gesty, ale to znak, że mężczyzna na poważnie myśli o swojej wybrance. I to nie tylko, jeżeli mowa jest o początku znajomości. Również w długoletnich związkach, kiedy ma się już do czynienia z dziećmi, takie wiadomości, telefony są w stanie dać naprawdę wiele. Warto więc zwracać na to uwagę, aby móc upewnić się co do szczerości i intencji uczuć.

Wspólny czas

Mężczyzna zakochany będzie szukał sposobu na to, aby ze swoją ukochaną spędzić wspólnie czas. Nawet, jeżeli chodzi o typowe, męskie rozrywki, jak chociażby oglądanie meczu piłki nożnej, czy gali bokserskiej. Nie, kobieta nie musi czuć się do tego zobowiązana, z wdziękiem, subtelnie rezygnując z tej propozycji. Ale sam fakt, że mężczyzna proponuje coś takiego, coś musi oznaczać. Coś bardzo poważnego, jak chociażby miłość.

Takie sygnały są ważne, dlatego warto przyjrzeć się mężczyźnie.