Romantyczny związek kojarzy się z euforią, szczęściem i ciągłym towarzystwem drugiej osoby. Oczywiście każde z tych uczuć jest piękne i przyjemne i jest zaprzeczeniem samotności, przynajmniej w teorii. Ale co, jeśli w związku czujesz, że nie otrzymujesz wsparcia, którego potrzebujesz? Kiedy czujesz się samotna ze swoimi problemami? Kiedy ukochana osoba wyjeżdża w podróż służbową lub z innego powodu? Wbrew pozorom problemy samotności w związkach nie są rzadkością i może dotyczyć osób w nowych lub długotrwałych związkach. Jak sobie z tym poradzić?
Skąd się bierze samotność w związku?
Początek związku jest często uważany za stan doskonałego szczęścia i zadowolenia. Nie widzimy świata poza sobą, zawsze możemy na sobie polegać i rozmawiać dzień i noc. Stan zakochania sprawia, że nie widzimy nawzajem swoich wad i słabości. Wydawało się, że jest to ideał, który w końcu odnaleziono w drugiej połowie. W końcu marzymy o znalezieniu kogoś, kto zawsze nas zrozumie, wesprze i zaopiekuje się nami, gdy tego potrzebujemy. Wtedy zapominamy o samotności i chcemy być stale blisko naszych bliskich. W naszej wyobraźni namalowaliśmy wizję wspólnego życia pod jednym dachem i założenia rodziny. To sielankowy obrazek, jak z bajki. Zaczynamy odkrywać, że przedmiot naszych uczuć wcale nie jest ideałem. Ma różne wady lub denerwujące nawyki. Kiedy motyle w naszych żołądkach znikną, może to świadczyć o tym, że nasi partnerzy stają się dla nas coraz bardziej obcy. Zdajemy sobie sprawę, że mamy różne spojrzenia na sprawy, różne zainteresowania czy cechy osobowości. Wtedy trudno jest zobaczyć bratnie dusze i przyjaciół w partnerze.
Samotność w małżeństwie – dlaczego to problem?
Samotność w małżeństwie występuje najczęściej, gdy kobiety i mężczyźni rzadko rozmawiają. Nie rozwiązują problemów, nie interesują się sobą nawzajem, spędzają ze sobą bardzo mało czasu, myślą głównie o sobie; szukają stymulacji poza związkami i uważają,. że małżeństwo jest nudne; mają pracę lub hobby, które oddalają się nawzajem; kłótnie i kłótnie, nawet po miesiącach czy latach nie są w stanie nawiązać bliskich więzi i typowej intymności.. kobiety często stwierdzają czuję się samotna w związku. Nie wystarczy po prostu „istnieć” w małżeństwie. Wymagane jest działanie.Może zacząć się od wspólnego wyjścia, kolacji, spotkania z przyjaciółmi. Kluczem do sukcesu jest to, aby wspólnie wykonywać jak najwięcej czynności. Stworzy to poczucie intymności między wami i poprawi jakość życia. Znajdź okazje do świętowania i sposoby na dobre samopoczucie we dwoje. Efekt pojawi się szybko.
Jak radzić sobie z samotnością w związku?
Często im dłużej z kimś spędzamy, tym bardziej wydaje nam się, że dokładnie wiemy, jak ta osoba się czuje lub myśli. Ta praktyka nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Zawsze warto pamiętać o umiejętności poczucia się na czyimś miejscu. Zamiast robić założenia i sugerować trzymanie się tego, co robisz, zrób sobie przerwę i spójrz na to z perspektywy partnera. Prawdziwe słuchanie, zrozumienie i akceptacja wywołują natychmiastową empatię, zwiększają emocjonalną bliskość i pogłębiają twoją miłość. Dlatego zamiast wzrastać, samotność będzie się stopniowo zmniejszać.
mOOtic,pl -