Wyposażenie kuchni – 5 przydatnych urządzeń kuchennych, które warto mieć!

Chcesz się poczuć w swojej kuchni jak prawdziwa mistrzyni, a nawet królowa? Nic prostszego! Poznaj 5 sprzętów kuchennych z kategorii małego AGD, które zaskoczą Cię swoją funkcjonalnością i pomogą na dobre rozsmakować się w domowej kuchni – Tobie, domownikom oraz gościom.

Robot kuchenny na miarę Twoich potrzeb  

Dobry robot kuchenny to urządzenie wielofunkcyjne, które pomoże Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu i energii podczas przygotowywania ulubionych dań oraz deserów. Dzięki takim opcjom, jak rozdrabnianie, szatkowanie czy cięcie, jest nieoceniony podczas przygotowywania potraw z warzyw i owoców. Profesjonalnie poradzi sobie też z mieszaniem i wyrabianiem ciasta, a także np. z ubijaniem jajek, śmietany czy rozmaitych sosów. W zależności od marki i modelu, roboty kuchenne dzięki dodatkowym przystawkom i końcówkom potrafią też z powodzeniem zastąpić tradycyjny blender, a nawet… obieraczkę do warzyw. Ze względu na szeroki wybór modeli, różniących się nie tylko zakresem funkcjonalności, ale też rozmiarem, designem i ceną, przed zakupem przeanalizuj swoje potrzeby i wybierz urządzenie kuchenne, które najlepiej pasuje do stylu Twojej kuchni i gotowania.

Wolnowar: gotuj zdrowo i ekonomicznie

W gotowaniu cenisz nie tylko bogaty smak i aromat, ale też wygodę, oszczędność energii i porządek? Bez wątpienia wolnowar, nazywany też cookerem, jest urządzeniem stworzonym specjalnie dla Ciebie! To urządzenie elektryczne w formie dużego naczynia z pokrywą, umożliwiające przygotowywanie potraw w niskiej temperaturze, która wpływa nie tylko na zachowanie naturalnych walorów smakowych, ale też zatrzymuje większość wartości odżywczych. Korzystając z wolnowaru, ustawiasz tylko zalecany czas przygotowania danej potrawy i nie musisz pilnować procesu gotowania (koniec z kipieniem czy przypalaniem!). Co ważne, oszczędzasz nie tylko czas, ale też prąd, bo to sprzęt kuchenny naprawdę niedrogi w eksploatacji.

Sokowirówka lub wyciskarka – co wybrać?

Jeśli należysz do grona świadomych osób, które zdają sobie sprawę z prozdrowotnych właściwości świeżo pozyskanych soków owocowych i warzywnych, sokowirówka bądź wyciskarka powinna zagościć w Twojej kuchni na stałe. Choć urządzenia te mają podobną funkcjonalność, warto pamiętać o tym, że:

  • sokowirówka sprawdzi się głównie podczas przygotowywania soków z twardych owoców i warzyw, a sok powstaje szybciej niż w wyciskarce i ma bardziej klarowną konsystencję;
  • wyciskarka wymaga dłuższego procesu przygotowania napoju, który jest bardziej mętny w konsystencji, ale można w niej używać zarówno twardych, jak i miękkich owoców i warzyw czy liści, które w procesie wyciskania zachowają więcej wartości odżywczych.

Maszynka do popcornu bez tłuszczu

Popcorn kojarzy Ci się z lubianą, ale niezdrową przekąską? Dzięki maszynie do popcornu, która pozwala przygotować go w domu, nie tylko zmienisz zdanie, ale też uatrakcyjnisz domowe seanse filmowe czy imprezy – nawet te z udziałem dzieci! Zamiast korzystać z gotowych, kupnych produktów, postaw na domowe urządzenie do prażenia popcornu działające na gorące powietrze. Kukurydza uprażona bez tłuszczu i dodatków zawiera mnóstwo błonnika pokarmowego i znacznie mniej kalorii niż „gotowce”, a maszyny do popcornu są często pięknym, kompaktowym gadżetem – zobacz.

Wiesz już, jakiego sprzętu do kuchni potrzebujesz? W internetowym sklepie Eltkom.pl znajdziesz nie tylko wybór sprawdzonych modeli urządzeń kuchennych, ale też np. mop parowy, który pomoże zadbać o czystość i higienę podłogi w kuchni – i nie tylko. Sprawdź już dziś!