Sport podczas okresu? Czy tampony to najlepsze rozwiązanie?

okres a basen

Miesiączka a basen

Wiele kobiet zastanawia się, czy w czasie menstruacji można w ogóle chodzić na basen. Jeśli chodzi o „okresy na basenie”, ważne jest, aby wiedzieć, że okresy niekoniecznie oznaczają rezygnację z pływania na basenie. Nie ma również obowiązku brania tylko prysznica, ponieważ kąpiel w wodzie nie jest w tym czasie zabroniona, o ile woda nie jest zbyt gorąca. Pozostając przy temacie „ okres a basen ”, kobiety powinny wiedzieć, co wziąć pod prysznic. Ten artykuł wyjaśnia, jak chodzić na basen podczas okresu i jak pływać podczas okresu. Rekomendujemy również, czy używać podpaski na basen, czy tamponów, a może są jakieś alternatywy.

Czy można pływać podczas okresu?

Jeśli twoje doświadczenia menstruacyjne są podobne do tych, które odczuwasz u większości ludzi, z pewnością chcesz się zrelaksować w te dni. Jest na to wiele sposobów, największą frajdę daje pójście do spa. Jednak niektóre kobiety decydują się nie odpoczywać w jacuzzi podczas miesiączki ze względu na kwestie higieny i prywatności. Na szczęście wszystko, co musisz zrobić, to zaopatrzyć się w odpowiednie rzeczy odporne na zalanie, aby spędzić wspaniały dzień na basenie. Tak długo, jak pozwala na to twoje zdrowie, ćwiczenia podczas okresu mogą być dla ciebie bardzo korzystne. Jeśli odczuwasz silny ból brzucha lub po prostu jesteś w złym humorze, daj sobie szansę na odpoczynek w domu i odłóż zabawę w wodzie lub trening pływacki na kolejny dzień. Jeśli jednak chcesz iść na plażę lub basen, nie ma barier.

Tampony na basenie, czy podpaski?

Zawsze używaj tamponu lub kubeczka menstruacyjnego przez pierwsze dwa dni ciężkich plamień lub okresu. To najlepsze rozwiązania na wchłanianie dużych ilości krwi menstruacyjnej i zapobieganie jej wyciekaniu. Jeśli zamierzasz siedzieć tylko na brzegu, możesz z łatwością użyć podpaski i dodać do kostiumu dodatkową parę szortów, co doda Ci pewności siebie. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz popływać lub po prostu wejść do wody, podpaska nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ może się zamoczyć i rozpaść.

Tampony a basen – co jeszcze warto wiedzieć

Wiesz już, że zabieranie tamponów na basen jest lepsze niż podpaski. Ten mały środek higieniczny nie tylko gwarantuje 100% ochronę, ale także pozwala nosić cieńsze kostiumy kąpielowe z ciaśniejszymi krojami. Podczas korzystania z tej atrakcji wodnej nawet nie poczujesz, że masz w środku tampon. Jeśli jednak odczuwasz dyskomfort, został on zgubiony! Dlatego warto wprowadzić go za pomocą aplikatora zapewniającego odpowiednie ułożenie. Dodatkowo tampony są małe, więc możesz je nawet schować w dłoniach. W ten sposób nie będziesz zawstydzony pójściem do toalety, ponieważ nikt nie zauważy, że ją nosisz.

Kubeczek menstruacyjny

Możesz również pływać w basenie z kubkiem menstruacyjnym, alternatywą dla podpasek i tamponów. Kubeczek menstruacyjny, znany również jako kubek menstruacyjny, to produkt wielokrotnego użytku, który gromadzi krew menstruacyjną. Po nałożeniu jest wprowadzany do pochwy otworem skierowanym do górnej części szyjki macicy. Kobiety korzystające z basenu powinny pamiętać o zmianie tamponów i opróżnianiu kubków menstruacyjnych co kilka godzin.