Ile kalorii spala jazda na rowerze?

jazda na rowerze - spalanie kalorii

Kalorie spalone podczas jazdy na rowerze mogą pomóc Ci zachować szczupłą sylwetkę, ale to nie wszystko! Ćwiczenia mają ogromny wpływ na zdrowie człowieka. Buduje mięśnie, przyspiesza metabolizm, wpływa na produkcję hormonów szczęścia i redukuje stres. Praca fizyczna to także spalanie kalorii i bardziej wyrzeźbione ciało. Jakie są zalety jazdy na rowerze? Ile schudniemy?

Jakie są zalety jazdy na rowerze?

Od dawna wiadomo, że ćwiczenia są dobre dla zdrowia. Jak każda inna aktywność fizyczna, jazda na rowerze to świetny sposób na utrzymanie formy. Jazda na rowerze jest również bardzo dobra dla zdrowia. To wszystko dzięki pulsowi, który podczas jazdy zaczyna działać szybciej. To z kolei poprawia krążenie krwi w naszym ciele. Dlatego jazda na rowerze jest dobra dla serca. Podczas jazdy  pracują łydki, uda, pośladki i inne części ciała. Regularna aktywność fizyczna zwiększa wydolność organizmu. Dzięki temu nie męczymy się tak szybko w codziennych czynnościach. Badania pokazują również, że rowerzyści są nie tylko silniejsi fizycznie, ale także psychicznie.

Ile kalorii spala się na rowerze?

Jazda na rowerze świetnie nadaje się do odchudzania. Standardowy, sprawny rowerzysta spala od 400 do 500 kalorii w ciągu godziny jazdy. Aby zrzucić kilogram, musisz spalić około 7000 kalorii. Tak więc, ile kalorii spalamy, zależy głównie od tego, jak długo jedziemy. Istnieje wiele sposobów na szybsze spalanie tłuszczu, ale w większości przypadków najlepiej dać organizmowi jak najwięcej czasu. Zdrowa dieta, nie obciążanie organizmu, trening dopasowany do poziomu sprawności, d to wszystko jest ważne. Szybciej nie znaczy lepiej, dlatego warto jeździć na rowerze co dwa, trzy dni i już za kilka tygodni zobaczysz piękny efekt spalonych kalorii podczas jazdy. Poza tym spodoba nam się modelowanie i smukła sylwetka! Spalanie kalorii na rowerze jest przyjemne, bo to nie jedyny efekt tego sportu. Istnieje wiele korzyści z jazdy na rowerze.

Spalanie kalorii rower – jak mierzyć?

Obecnie na rynku i w Internecie znajdziesz wiele porad, które ułatwią obliczanie spalonych kalorii w oparciu o intensywność i długość treningu rowerowego. W kalkulatorze internetowym znajdziesz miejsce do wpisania rodzaju wysiłku (Jazda na rowerze kalorie), przejechanych kilometrów i czasu aktywności fizycznej. W bardziej zaawansowanych kalkulatorach znajdziesz opcje do wpisania swojej wagi i wzrostu, co pozwoli dokładniej oszacować liczbę jaką jazda na rowerze kcal spala. Każdy, kto wybierze jazdę na rowerze jako sposób na odchudzanie, zobaczy efekty swoich wysiłków miesiąc później. Ukierunkowany program treningowy pozwoli nam schudnąć 1-2kg do 3kg miesięcznie. Oczywiście potrzebujesz również zdrowej, zbilansowanej diety. Ćwiczenia to tylko część sukcesu. Pamiętaj, aby nie schudnąć zbyt szybko.

Jazda na rowerze jest bardzo dobra dla naszego organizmu. Wpływa pozytywnie na naszą kondycję, wydolność serca i siłę mięśni. Podróż na dwa koła może również zmniejszyć wagę. Dzięki dużej jeździe jesteśmy w stanie spalić dużo kalorii i tym samym zrzucić zbędne kilogramy. Korzystanie z jednośladu sprawia również, że jesteśmy silniejsi i mniej zmęczeni.