Szpilki na ślub – jak wybrać idealne?

szpilki na ślub

Wybór szpilek na ślub często spędza sen z powiek niejednej Pannie Młodej. Jak wybrać te idealne, w których wytrzymasz całą noc? Jak dobrać fason do sukni?

Idealne szpilki na ślubie – czy one istnieją?

Szpilki nie mogą być wygodne – z takim przekonaniem żyła dotychczas większość pań. To powodowało, że często kobiety wybierały od razu niskie buty lub po chwili przebierały urocze szpilki na balerinki.

Z drugiej strony, każda Panna Młoda chce w tym wyjątkowym dniu wyglądać zjawiskowo. Najważniejsze jest jednak dobranie butów do kreacji, którą mamy przygotowaną na ten dzień.  Dobrym rozwiązaniem dla wielu pań będą szpilki na platformie. Takie buty dodają nieco wzrostu i wydłużają optycznie nogi, przy okazji działając na nie wyszczuplająco. Jest to fason pasujący do niemal każdej długiej sukni ślubnej.

Kolory szpilek na ślub

Warto przy okazji ślubu postawić na klasyczne kolory bieli, beżu czy srebra. Można także zaszaleć z intensywnym różem, jeśli tematyka całego wesela będzie do tego koloru nawiązywać. Należy jednak trzymać się dobrego smaku, aby nie dawać swoim gościom powodów do narzekań.

Nie znaczy to jednak, że należy bać się wzorów i kolorów na butach. Szczególnie pasować to będzie do stylizacji odważnych, a więc sukien z falbanami, krótszych z przodu czy mocno przylegających. W tych stylizacjach buty będą ważnym dopełnieniem sukni, choć nikt nie powiedział, że klasyczne beżowe szpilki się tutaj nie sprawdzą.

Buty w odcieniach pastelowych idealnie pasować będą do romantycznych i delikatnych sukien, a także do stylu retro.

Niskie czy wysokie szpilki na ślub?

Na wysokie szpilki na ślub mogą sobie pozwolić panie, które czują się w takim butach jak ryby w wodzie. Jednak trzeba brać poprawkę na to, że przed Tobą cała noc, wiele tańców i spacerów wśród gości. Może w takim razie ośmiogodzinne chodzenie po biurze nie będzie dobrym wyznacznikiem Twojej wytrzymałości? Jeśli już zdecydujesz się na takie rozwiązanie, upewnij się, że buty są dobrej jakości, żebyś nie musiała przeżywać przykrych konsekwencji złamania obcasa. Warto też mierzyć siły na zamiary, biorąc pod uwagę np. krój sukni. Jeśli okaże się, że w trakcie wesela będziesz musiała zmienić buty na niższe, nie każdą suknię w prosty sposób można podnieść do góry, aby dało się w niej chodzić.

Zawsze pewnym rozwiązaniem będą buty na niskim obcasie. W końcu w większości przypadków i tak chowamy obuwie czasu pod suknią. Nikt z gości nie zwróci uwagi, czy obcas miał 5 czy 8 cm wysokości. Z biegiem godzin na pewno docenisz swoją wcześniejszą decyzję o wybraniu niższych butów.

Pamiętaj także, że możesz zdecydować się na buty z odkrytymi palcami. W ich przypadku obcas może być już niemal zupełnie nieobecny i nie straci na tym Twój wizerunek.

Podsumowując:

  1. Wybierz wysokie szpilki tylko jeśli czujesz się w nich naprawdę pewnie.
  2. Zdecyduj się na niski obcas i postaw na ciekawy krój, jeśli na co dzień nie chodzisz w wyższych butach.
  3. Przygotuj zapasowe, wygodne buty o podobnej wysokości, jak Twoje pierwotne.

Wybór szpilek na ślub bywa niezwykle trudny, bo przyszłe Panny Młode walczą ze swoimi przemyśleniami pomiędzy wygodą a estetyką. Da się to jednak pogodzić – warto spróbować!